Érdekes a számtanleckéje a veszprémi önkormányzati választásoknak. Először is a választásra jogosult 43 ezer polgár közül 17 ezren nem érezték fontosnak leadni a voksukat senkire és semmire. Bár a részvétel kicsivel több volt 60 százaléknál, ami nagyon magas szám, mégis döbbenet, hogy mennyi közömbös ember él a megyeszékhelyen. Ilyen a matek Veszprémben: semmi sem változott 2019-hez képest.
A polgármesterek versenyében érdekességnek számít, hogy a negyedszer győztes Porga Gyula kétezerrel több szavazatot kapott, mint 5 éve. A második helyezett Hartmann Ferenc hatezerrel kevesebbet, mint a győztes. A harmadik pozíciót elérő Adamecz Zoltán pedig hétezer szavazattal kapott kevesebbet a győzelemért folytatott versenyben. Kerekítve a számokat, még Hartmann és Adamecz között is volt háromezernyi vokskülönbség az ezüstérmes javára.
Akinek kedve van hozzá, a választási oldal felületén megtalál minden adatot, számokkal alátámasztva. A kormánypártok egyéni jelöltjei nem várt, fölényes győzelmet arattak a 12 választókerületből 10 városrészben is. Csak Katanics Sándor és Gerstmár Ferenc tudott egyéni mandátumot szerezni. A Fidesz–KDNP-t leváltani szándékozó Együtt Veszprémért frontemberét – a saját egyéni választókerületében – Hegedűs Barbara több mint 500 szavazattal győzte le.
Adamecz Zoltánnak ezen a választáson nem kedvezett a matek: kettős vereséget szenvedett. Viszont a csapatából egyedüli listás képviselőként októbertől ott lesz a képviselő-testület közgyűlésein, ahol majd teljesen feleslegesen nyomogathatja a szavazógombot. És majd nagy sebességgel rohan vele a valóság. Amit a kampánya során is többször emlegetett. Bizony, lehet bármit javasolni a rendeleti kormányzás és a háborús vészhelyzet idején, a 2-3 órás, kevés vitával tarkított napirendi pontok tárgyalása után, a többség ezúttal is mindent visz. Adamecz Zoltán viszont elérte a célját. Nincs ebben semmi új, 2019-ben is igen hasonló volt a helyzet. Csapata indulása gyengítette az ellenzék esélyeit. A sajátjáét is. Hiszen a szavazatok szétfröccsentek, amibe a Mi Hazánk és a Kutya Párt is besegített egy kicsit. Ő viszont büszke képviselő lett. Azért várnánk mindenkitől egy rövid értékelést, miért nem sikerült leváltani a Fidesz–KDNP-t Veszprémben, ahogy ez megtörtént a megyében is több helyen. Például Pápán 34 év után…
A vezető képen: Porga Gyula, Hartmann Ferenc és Adamecz Zoltán. Fotók: Facebook







