• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk

by Révész Erika
2026.03.27.
in Közélet
Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk
335
SHARES
3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

Veszprém volt Orbán Viktor országjáró turnéjának tizenegyedik állomása. Az esemény kezdete előtt hatvan verőembert küldtek az aHang aktivistáira.

A miniszterelnök utcai fórumát négy órára harangozták be, de a hűséges rajongók már három órakor elkezdtek szállingózni az Óváros térre. A Brusznyai utca és a Megyeház tér kereszteződésénél az aHang veszprémi aktivistái tartották fel a tábláikat. Így hívták fel a rendezvényre érkezők figyelmét a Fidesz elmúlt 16 évének bűneire.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk
Az aHang aktivistái a tábláikkal

A Mackó cukrászdától az Óváros térig feketébe és valtonos kabátba öltözött, füldugós, mogorva biztonsági emberek figyeltek mindenkire. Egy mesterlövészt láttunk: ő a Tűztoronyból figyelt.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk

Az Óváros téren felállított színpad előtt piros szalaggal kordonozták el a terület egyharmadát. Oda engedték be fél négy körül a buszoztatott, karszalagos embereket. (A buszok addig a Szikvíz-parkolóban pihentek.) Aztán a tér is megtelt, és kezdődhetett a bemelegítés. Volt zászlólengetési, éljenzési és tapsgyakorlat is.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk
A karszalagosok külön vonulhattak a színpad elé

Orbán Viktor előtt Ovádi Péter és Hegedűs Barbara országgyűlési képviselők, valamint Navracsics Tibor miniszter beszélt a közönséghez. Navracsics ezt mondta:

– Veszprémben születtem, a szüleim Füreden ismerkedtek meg, Almádiban, majd Tapolcán laktam, aztán visszakerültem Veszprémbe. Az egész vármegye az enyém.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk

Őt a miniszterelnök követte a színpadon, akit a következőképpen harangozott be:

– Most pedig engedjétek meg, hogy felkonferáljam azt az embert, aki vezet minket 1988 óta, aki vezeti Európát, és akiért összegyűltünk. 

A miniszterelnök hozta a szokásos paneleket, de előtte Ovádi Péteren viccelődött kicsit:

– Péter csendes szavú, lojális ember, kicsit vékonyabb is, mint a férfiméret.

Aztán olyat mondott, amit rég hallottunk tőle:

– 2022-ben kitört az orosz–ukrán háború, az oroszok megtámadták az ukránokat.

Később szó volt a nyugdíjasokról, a családokról:

– Kellő szerénységgel mondom: olyan dolgokat csináltunk, amiket egy ország sem rajtunk kívül.

Persze nem maradt el a szokásos harcoskodás, brüsszelezés, zelenszkijezés sem.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk

Mocskos Fidesz!, Hajrá, Fidesz!

– Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk… Én a Fidesz győzelméhez már nem tudok többet hozzátenni, én már mindent megtettem – harsogta a tömegnek.

Volt ellenoldali bekiabálás is, amire a miniszterelnök azzal vágott vissza, hogy mondott néhány keresetlen mondatot a Tisza Pártról.

Az egész röpke fél óráig tartott, és már el is búcsúzott a híveitől, mert hat órára Győrbe kellett érnie.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk

 

A Megyeház tér felé tartó tömeg aztán szembetalálkozott néhány ellentüntetővel. Az egyik csapat – transzparenseket tartva – azt skandálta: Mocskos Fidesz!, az Óváros térről érkezők pedig azt, hogy Hajrá, Fidesz!

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk
Véleménynyilvánítás
Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk
A kutyapártosok is kiálltak

Megtámadták az ellentüntetőket

A fórum után értesültünk arról, hogy a rendezvény kezdete előtt az aHang önkéntesei körül megjelent hatvan fekete ruhás férfi. Körbevették a tüntetőket, és egy A Fidesz a biztos választás feliratú molinóval takarták el őket. A fekete ruhások elmondásuk szerint Zala és Borsod–Abaúj–Zemplén megyéből érkeztek, fejenként húszezer forintot kaptak, és utasításra akcióztak. Kővel és tojással dobálták meg az aHang aktivistáit, akikhez időközben szolidaritásból több tucatnyi szimpatizáns csatlakozott.

Orbán Viktor Veszprém, ORBÁN VIKTOR VESZPRÉMBEN – Nem vagyunk még ott, ahol szeretnénk
Egy sor szimpatizáns, egy sor feketeruhás és egy sor aktivista

Egy volt képviselőjelöltet is támadás ért. A momentumos Csóri Pétert egy fideszes szimpatizáns arcon köpte és megfenyegette. Pár perccel később a biztonsági őrök kiemelték Csóri Pétert a tömegből, igazoltatták, majd közölték vele, hogy távoznia kell a rendezvényről. A fideszes szimpatizáns szabadon elsétált…

A vezető képen megérkezik Orbán Viktor az Óváros téri színpadra. Fotók: a szerző és aHang

related

Címkék: Csoóri Pétermocskos Fideszorosz–ukrán háborúHegedűs BarbaraaHangOvádi PéterNavracsics Tibor
Előző hír

TITKOSSZOLGÁLATOK – Orosz vagy ukrán átjáróház Magyarország?

Következő hír

MOCSKOS VÁLASZTÁSI KAMPÁNY – Harc életre‑halálra

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
MOCSKOS VÁLASZTÁSI KAMPÁNY – Harc életre‑halálra

MOCSKOS VÁLASZTÁSI KAMPÁNY – Harc életre‑halálra

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom