• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

KARANTÉN – Így jártunk anyánkkal

by Bartuc Gabriella
2020.09.29.
in Közélet
Képünk illusztráció. Fotó: index.hu

Képünk illusztráció. Fotó: index.hu

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

Nem is értem, a határzár ellenére nem volt lázmérés Tompánál, és karantént se szabtak ki ránk visszafelé. Pedig megmondtuk, hogy Veszprémbe jövünk, nem kamuztunk. Nyilván ránk néztek, és azt gondolták, hogy no, ezek a vén szatyrok már úgyse mennek sehova. Ez nagyjából stimmel, de azért mégis meglepő a folyamatos Covid-riogatás közepette.

Aki utazott mostanában külföldre, sejti, hogy miről beszélek. Indulás előtt stressz, tájékozódás minden irányból: mi van a határon, járnak-e a buszok, autóval mi a helyzet? Enyhe nyugtató, szigorú tervezés, ki maradjon otthon a családból, kinek muszáj felvállalni a karantént, mert valakinek menni kell, hiszen vannak halaszthatatlan ügyek: anyánk temetése, esküvő, százéves nagynéni, beteg édesanya, keresztelő stb. Az alaposabbak nem mulasztják el a pótágy beszerzését sem. Különszoba, eldobható párna, pléd, hogy tökéletes legyen majd az elzárás 10 napig. Kitaláljuk, hogy fogunk bekotródni minél gyorsabban a szobánkba, hogy közben ne fertőzzünk meg senkit, ha netalán tán. Aztán semmi.

Legnagyobb örömünkre, úgy mentünk kifelé a magyar–szerb határon, mint a boldog békeidőben. A magyar határőrök alaposan megnézték az igazolványt, a szerbek is vetettek rá egy pillantást, de lazán intettek: Ajde, sestre, idite! Nem mondták, csak ilyen volt a gesztus, mint a Kusturica-filmekben. Hazaértünk. Visszafelé meg igaz, hogy jócskán megvárakoztattak bennünket, mert csúcsidőben indultunk, de végül nem kaptunk karantént. Semmi lázmérőzés, víruskereső kutyák sehol, se karanténpapír. Pedig nem kamuztunk, megmondtuk böcsülettel, honnan jövünk, hova megyünk, ami nem 30 kilométerre van a határtól. Miközben tele van a média a hírekkel, hogy marad a határzár, napi hétszáz egynéhány fertőzött…

Véletlen? Vagy jól imádkoztunk? A magam részéről én eldöntöttem, önkéntesen betartom a karantént. Tényleg nem megyek sehova tíz napig, nem kell ahhoz rendőri ellenőrzés. Lelkiekben már úgyis felkészültem rá, hogy rendbe teszem a kertet, meg szép lassan eltemetem magamban a nyarat.

Mindenesetre zavarba ejtő tapasztalat. Ha belegondolok, hogy ezzel az erővel eljöhettek volna mondjuk az unokák is a nagymama temetésére, akkor szomorú leszek, miért nem kockáztattunk. Mellékesen előző nap egy ismerősünk kezébe nyomták a karanténpapírt ugyanazon a határon. Az az érzésem, hogy most már tényleg nem tudom, hogy mi van!

related

Címkék: határzárlázméréscovidkaranténhatárVeszprém
Előző hír

NAPIVIDÁM – A harcmezőn eszközölnek a problémamegoldók

Következő hír

NYOMTASSTEIS – Orbán visszatartja a civilek milliárdjait

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
NYOMTASSTEIS – Orbán visszatartja a civilek milliárdjait

NYOMTASSTEIS – Orbán visszatartja a civilek milliárdjait

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom