Szuper hírünk van azok számára, akik önbizalomhiánnyal küzdenek, és emellett a szorongás vagy a pánikbetegség is megnehezíti a mindennapjaikat.
A Tudatosság Klub a pánikrohamok számának csökkentésében és a megelőzésében segíthet, de az alábbi gesztusokkal is sokat tehetünk. A magabiztos megjelenés rengeteget adhat hozzá a nyugodt légkör megteremtéséhez, ha rettegünk a nyilvános szerepléstől vagy az idegenek jelenlététől.
Ezzel a 7 trükkel kiváló eszközöket kaphatunk annak érdekében, hogy a másokkal való kapcsolódás komfortosabb legyen és ne váltson ki pánikrohamot.
- Soha ne az orrod elé nézz, hanem emeld fel a fejed
Egyre több olyan ember jár-kel a világban, aki lefelé néz ahelyett, hogy emelt fővel járna. Ennek pedig komoly jelentősége van, mert a felemelt fej magabiztosságot sugároz. Nézz tehát előre, és mutass magabiztos fellépést.
- Húzd ki magad
Az első benyomás olyan dolog, amit nem lehet megismételni, így kiemelt szerepe van annak is, hogyan látnak minket mások. A görnyedt testtartás jellemzően nem szül pozitív véleményeket, ezzel szemben az egyenes kiállás igen, mert tekintélyt sugároz.
- Kerüld a zárt lábakat
A félénkség egyik árulkodó jele, ha a lábainkat összezárjuk, mert az önvédelem egyik megnyilvánulása. Sokkal magabiztosabb megjelenést kölcsönöz, ha csípő szélességű terpeszben állunk, emellett érdemes a lábfejekre is odafigyelni, hogy nyitottságot sugározzunk.
- Mutasd felfelé a tenyered és áruld el, hogy őszinte vagy
A nyitott személyiség egyik másik jó bizonyítéka lehet az is, ha gesztikuláció során a tenyerünket felfelé mutatjuk beszélgetés közben. Ez egyfelől barátságos közeledést mutat, másfelől pedig az őszinte kommunikáció alapja.
- Látható kezekkel sokkal nyitottabb a világ
Nagyon sok olyan ember mozog a világban, aki zsebre teszi a kezeit, de ez sem nyújt pozitív benyomást, hiszen zárkózottságra utal. Ennek megfelelően egy olyan apróság, mint a látható kezek, nagyon sokat segíthetnek a megítélésünkön. Persze érdemes arra is figyelni, hogy ne fonjuk karba a kezeinket, mert az szintén a távolságtartás jele.
- A szemkontaktus ereje
A társas kapcsolatok alappillére a szemkontaktus, ami elkerülhetetlen dolog egy beszélgetésben. Az viszont, ha nem nézünk a másik szemébe a kommunikáció során, egyrészt zavaró a másik félnek, másrészt egyfajta alá-fölé rendeltségi viszony kialakulását eredményezi, ami szintén nem pozitív.
Érdemes gyakorolni ezt a “képességet”, mert rengeteget számíthat a magabiztos fellépést illetően.
- Érdeklődő magatartás
Minden beszélgetés akkor lehet kellemes és érdekes, ha mindkét fél odafigyel a másik mondanivalójára. A magabiztos embereknek nincs szükségük arra, hogy a másik fél szavába vágjanak beszéd közben, így az értő hallgatás is ide sorolható.
Mindenesetre ezekkel az ügyes trükkökkel sokat tehetünk a magabiztosságunk eléréséért amellett, hogy a pánikrohamok veszélye is csökkenthető, ha a pozitív visszacsatolást érzékeljük egy társas interakció során.
Fotó forrása: tudatossagklub.hu