• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

KITEKINTŐ – Miről írt a héten a független vidéki média?

by Veszpremkukac
2024.12.10.
in Közélet
Magyar, KITEKINTŐ – Miről írt a héten a független vidéki média?
143
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

Az elmúlt hét legemlékezetesebb és egyben legszomorúbb momentuma a Menczer–Magyar-vita volt. Bőven akadt más érdekes hír és esemény, amelyekről röviden az alábbi ajánlóban, hosszabban a linkekre kattintva olvashatnak. Elmérgesedő közbeszéd és más ügyek.

Borsod24: „Fogd be, mert odamegyek és a pofádba lépek”

A hazai közbeszéd állapotáról a napokban alkothattak fogalmat a magyarok, akikhez eljutott Menczer Tamás és Magyar Péter szópárbaja. Sajnos ma már a legkisebb településeken is baj van néha az egymás közti kommunikációval. Az Ózd szomszédságában található Sajónémeti önkormányzati testületi ülésén pl. a minap azt találta mondani a polgármester egy képviselőnek, hogy „Fogd be, mert odamegyek és a pofádba lépek” – írta meg a Borsod24.

Debreciner: „Hova futunk? Álljunk meg, nézzünk körbe!”

Tasó László fideszes országgyűlési képviselő volt már polgármestere Nyíradonynak, a korábbi ciklusban az unokaöccse volt a város első embere, viszont tavasszal olyan jelölt győzött a városban, aki a kampányában a Tasó család eddigi térnyerése elleni fellépést ígérte meg. Most közmeghallgatást tartottak Nyíradonyban, amelyen megjelent, s több alkalommal is ingerülten felszólalt Tasó az őt és a családját ért vádak és a helyi költségvetésből hiányzó félmilliárd forint miatt – tudósított a Debreciner.

KecsUP Hírek – Menczer Tamás Kecskeméten magyarpéterezett

Egy nappal pécsi akciója után Kecskeméten, egy szakképző iskolában tartott fórumot a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója, Menczer Tamás. Az iskolai dísztermi, „Magyarország meg tudja csinálni!” című előadása előtt sajtótájékoztatót is szerveztek, ahol a Fidesz-szóvivő többször hangsúlyozta a gyermekvédelem fontosságát. A KecsUP Hírek is ott volt, és a lakásotthonok összevonásáról kérdezte Menczert, aki azt mondta, nincsenek információi a témában, nem is illetékes, aztán magyapéterezett tovább.

Szabad Pécs: Kizárólag Magyar Péter provokálása miatt ment a pécsi gyermekotthonhoz Menczer Tamás Fidesz-szóvivő

Ebben a cikkben írt először, nem sokkal a történtek után a Szabad Pécs arról a vitáról, amit a fél ország egyik fele hallott, a másik fele viszont látott is, és amely sűrűjében ott volt a Szabad Pécs újságírója, így a lap facebookos közvetítését is sokan nézték élőben. Magyar Péter a pécsi gyermekotthonhoz ajándékot vitt, de akkor váratlanul megjelent ott Menczer Tamás Fidesz-szóvivő, hogy az azt követő vita a hazai politikatörténet emlékezetes, de korántsem dicső pillanata közé kerüljön be.

Szabolcs24: Egy óvodafelújítás, ahol tíz hónapja nem történik semmi

Egy szakértői felmérés szerint csupán 44,29 százalék a készültségi állapota annak a nyírcsaholyi óvodának, amelynek területén már tíz hónapja állnak a munkálatok az önkormányzat és a kivitelező vitája miatt – derítette ki a Szabolcs24. Az intézmény környezetét méteres gyomnövények lepték el, az épület torzóként éktelenkedik a község központjában, a gyerekek most egy régi iskolaépületbe járnak, miközben a beruházást 370 milliós EU-s és 52 milliós hazai forrással támogatták.

Szegeder: Márki-Zay Péter a vásárhelyi buszháború kapcsán pereket, spórolást és kapitalizmust emlegetett

Újabb feljelentéssel folytatódott október elején a hódmezővásárhelyi „buszháború”, amelynek két fő hadviselője a közösségi közlekedési szolgáltatást korábban ellátó Jovány Busz Kft., illetve egy viszonylag új szereplő, a veszprémi székhelyű, „Lázár-közeli” Balaton Busz Bt., illetve annak alvállalkozója. Mindeközben a vásárhelyi önkormányzat a Volánbusszal is párhuzamosan több perben áll. Az ügyben Márki-Zay Péter is megszólalt, írja a Szegeder.

Szol24: Megtették a feljelentést, de továbbra is megy a szoftpornó a jászapáti plébánia Facebook-oldalán

Egészen világi tartalmak jelentek meg november végén a Jászapáti Római Katolikus Plébánia közösségi oldalán – vette észre a Szol24. Bikinis nőkről készített felvételeket posztolnak az oldalra ismeretlenek megállás nélkül, akár napi három ilyen videót is közzétesznek. A szolnoki lap munkatársai megkeresték a plébániát, ahol elmondták, hogy a feljelentést megtették, de legszívesebben elfelejtenék ezt az incidenst, és csak az adventtel és a karácsonnyal foglalkoznának.

Veszprém Kukac: Egészségház – Ki fizeti a révészt?

A balatonalmádi egészségház modern épület, tágas, világos, a város központjában. Az üvegpalota fűtése-hűtése sokszorosára nőtt, az egészségház felélte a tartalékait, az állami támogatás megcsappant, a kivéreztetett önkormányzat nem tudja eltartani. Járási funkciót is betölt, kilenc településről 27 ezer emberről gondoskodik. Mindenki mondja a magáét, az érdemi kommunikáció elhalóban. Mindeközben a Veszprém Kukac cikke szerint az állam a betegellátásról szóló anyagait 10 évre titkosította.

related

Címkék: Független Helyi Lapok Közösségefüggetlen sajtószemlefüggetlen szerkesztőségekfüggetlen vidéki médiafüggetlen vidéki sajtófüggetlen média
Előző hír

KÖZGYŰLÉS – Testületi iszapbirkózás

Következő hír

ADVENT – Múltat idézve újít a Debreczeny–Lehóczki házaspár

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
Ezért előnyös az energetikai kezelés az üzleti életben vezetőknek

Ezért előnyös az energetikai kezelés az üzleti életben vezetőknek

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom