• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

Közérzet: Olajos idők

by Bartuc Gabriella
2022.12.08.
in Gazdaság, Életmód, Egyéb
olajos idők, Közérzet: Olajos idők
137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

MAGYAR ÖTLET – Egy lépéssel a jégeső előtt

Pósfai Mihály (MTA): Mindent meg lehet beszélni

SZÉPSÉGTRENDEK – Férfiak sebészkés alatt

Ha Nyugat-Európában akadozik az ellátás, az azért van, mert romlottak és bénák. Mert a Nyugatnak leáldozott. Ám ha nálunk nincs benzin, annak a nagy jólét az oka, mert dőzsölünk, felhalmozunk. Csak úgy habzsoljuk a benzint. Olajos idők.

Nyilvánvaló, hogy találékony emberek gazdag országa vagyunk, jó dolgunkban már azt se tudjuk, hogy mit is csináljunk a pénzünkkel. Ész nélkül vesszük a cukrot, miközben már tele a kamra vele. Sertéscombot követelünk a hentestől, aki csak lapockával szolgálhat. De hogy annyira gazdagok lennénk, hogy naponta tankoljunk, ez csak most derült ki. Sőt, van, aki naponta kétszer is próbálkozik, felduzzasztva a benzinkutak előtt kígyózó sorokat. Tudjuk, ma már nem a BMW-ről, jachtról ismerszik meg a gazdag ember, hanem a 60 liter benzinről, amit bespájzolt a tartályba. Ez az igazi gazdagság, nem a balatoni meg a budai villák! Hogy a kastélyokról most ne is beszéljünk. Olajos idők.

Lövésünk sincs, milyen gazdagok vagyunk. Megérne egy szociológiai tanulmányt, hogy szembesüljünk vele, mit össze nem vásárolunk ebben az országban. Lehet, hogy már elértük a norvég életszínvonalat, miközben egyfolytában panaszkodunk, hogy rosszul élünk. Miből fogy több a boltokban, párizsi vagy sonka? Francia sajt vagy a legolcsóbb trappista?

Arról, hogy milyen jó nekünk, naponta győzköd minket a lakájmédia. Jól hangzik, hogy a migránsokkal elözönlött, rossz közbiztonságú, züllött erkölcsű Nyugaton már éheznek és szomjaznak az emberek, mert üresek a boltok. Bezárnak az évszázados pékségek, műhelyek, mert nem tudják kifizetni a horribilis energiaszámlát a tulajdonosok. Megfagynak. Svájcban áramkimaradások várhatók, drákói szigorral büntetik azokat, akik túlfűtik a lakásukat vagy a munkahelyeket. Németország meg már nincs is, nem is létezik. Az se baj, ha ennek az egésznek a fele se igaz. A lényeg, hogy leessen a tantusz: nekünk még mindig milyen jó, nekik meg milyen rossz! A brüsszeli szankciók és a baloldal aknamunkája ellenére.

Ezért, ha legközelebb tankolsz kedves Olvasó, viselkedj felelősségteljesen. Hazád és egész Nyugat-Európa miatt is. Mert ha híre megy, hogy nálunk micsoda habzsi-dőzsi van, még mindig olcsóbb a benzin, mint Európa züllött részein, még majd elárasztanak bennünket a nyugatiak. Nem mintha idegengyűlölők lennénk, sokszor bebizonyítottuk már, hogy Hugary helps, humánus ország vagyunk, becsüljük az emberi életet. Senkit nem hagyunk az út mellett, ahogy a miniszterelnök mondta volt. De annyi migránst, mint ahányan Nyugat-Európából elindulnának felénk, még egy ilyen gazdag és erős Magyarország se tudna eltartani. Tekintettel arra, hogy nem tudni, mit hoznak ezek az olajos idők.

Fotó forrása: AFP/HAIDAR MOHAMMED ALI

related

Címkék: habzsi-dőzsinorvég életszínvonalNyugat-EurópalakájmédiabenzinfelhalmozásMagyarország
Előző hír

Lakáshoz illő karácsonyi dekorációk széles választéka

Következő hír

Otthont az Állatoknak – Ne vásárolj, fogadj örökbe!

Kapcsolódó Cikkek

MAGYAR ÖTLET – Egy lépéssel a jégeső előtt

MAGYAR ÖTLET – Egy lépéssel a jégeső előtt

by Veszpremkukac
2026.06.03.

Június 1-jétől ingyenes jégeső- és heveszivatar-riasztó szolgáltatás indul, amely irányítószám alapján időben figyelmeztet a jégeső veszélyére. A regisztrációhoz mindössze telefonszámra és irányítószámra...

Pósfai Mihály (MTA): Mindent meg lehet beszélni

Pósfai Mihály (MTA): Mindent meg lehet beszélni

by Bartuc Gabriella
2026.05.28.

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) tisztújító közgyűlése május 5-én Pósfai Mihályt, a veszprémi Pannon Egyetem egyetemi tanárát, a Környezeti Ásványtan Kutatócsoport vezetőjét...

SZÉPSÉGTRENDEK – Férfiak sebészkés alatt

SZÉPSÉGTRENDEK – Férfiak sebészkés alatt

by Bartuc Gabriella
2026.05.20.

Tartsanak régimódinak, kövezzenek meg, de nekem egy férfi ne fesse magát! Ne szabassa át az arcát! Rosszul vagyok a TikTok-reklámoktól, amikben ököllel ütik...

Meghalt a földink – Scherer Péter generációk kedvence volt

Meghalt a földink – Scherer Péter generációk kedvence volt

by Dallos Zsuzsa
2026.05.19.

Meghalt a földink, az Ajkán született Scherer Péter. Mondhatnánk úgy is: a srác az utcánkból. 64 évet élt. Fájdalmasan keveset. Generációkat döbbentett meg halálhíre, személyes veszteségként...

Következő hír
A többfunkciós bicska előnyeiről

A többfunkciós bicska előnyeiről

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom