• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

Létminimum alatt él a nyugdíjasok 40 százaléka

by Veszpremkukac
2024.03.14.
in Közélet
létminimum, Létminimum alatt él a nyugdíjasok 40 százaléka
143
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

Tavaly több mint 900 ezer magyar nyugdíjas kapott a legszerényebb megélhetésre elegendő összegnél is kevesebb állami nyugdíjat. Ők a létminimum alatt élnek – írja a Nyomtass te is!

A szegénység kockázata által leginkább fenyegetett társadalmi csoportok egyike a nyugdíjasoké, mivel a nyugdíjba vonulást követően nagyon gyakori a korábbi munkabérhez viszonyított jelentős jövedelemcsökkenés. Az éves átlagos nyugdíjas-infláció – azaz a nyugdíjas fogyasztói kosár alapján mért áremelkedés – 2021-ben 4,6 százalék volt, 2022-ben már 15,2, 2023-ban 18,3 százalékkal drágult a nyugdíjasok megélhetése. Ez alapján 2023-ban már 160 ezer forintra nőtt az egyszemélyes nyugdíjas háztartás létminimum-szintje. Tavaly több mint 914 ezer ember, vagyis a nyugellátásban részesülők 40,2 százaléka kapott a létminimum szintjénél kevesebb nyugdíjat. Az átlagnyugdíj ma már csak a nettó átlagfizetés felének felel meg.

létminimum, Létminimum alatt él a nyugdíjasok 40 százaléka

A Nyomtass te is! friss számának további témái:

– A teljes népesség körében csak minden negyedik ember gondolja úgy, hogy K. Endre, a pedofil-ügyben elítélt egykori igazgatóhelyettes kegyelmi ügyében Novák Katalin volt köztársasági elnök lenne a felelős. A legtöbben Orbánt tartják felelősnek a kegyelmi döntésért – derült ki a Republikon Intézet felméréséből.

– A magyarok vásároltak a legkevesebbet tavaly az unióban. 2022-ben a bolgárok még mögöttünk álltak, de a tavalyi, 17 százalék feletti itteni infláció miatt ők is megelőztek bennünket.

– Nagyon rosszul teljesít a gazdaság. „Mi nem kerülhetünk azon európai országok közé, amiknek a gazdasági teljesítménye 2023-ban kisebb lesz, mint 2022-ben volt. Ezt hívják recessziónak” – mondta Orbán Viktor tavaly januárban. Hát, ebben is súlyosan tévedett.

– Az orvosok több mint fele ritkán tud annyi időt szánni a betegeire, mint amennyit szakmailag indokoltnak tartana.

– Már 8–10 ezer Fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozik hazánkban. Ha az új magyar idegenrendészeti törvény lehetővé teszi, akkor jövőre a többszörösére nőhet a számuk.

– Egy hónappal később, március 15-e helyett április 15-éig kell befizetniük az adót a gépjárművek üzembentartóinak, tulajdonosainak. Erről mindenki határozatot kap a befizetési határidő változása miatt − közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Olvassa, nyomtassa, terjessze! Innen töltheti le.

Vezető fotó: avaz.ba

related

Címkék: nyomtassvendégmunkásokNyomtass te is!gazdaságadólétminimumnyugdíjasok
Előző hír

STRATÉGIAI GYÓGYSZEREK – Hiány van, és még egy ideig lesz is

Következő hír

KIÁLLÍTÁS – Zongor Gábor valós-valótlan világa

Kapcsolódó Cikkek

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

by Veszpremkukac
2026.06.09.

A rendelkezésünkre álló információk szerint Veszprémben két helyszínen használtak fel, elsősorban kertépítési és díszítő jelleggel olyan, osztrák bányából származó kőzetet,...

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

Következő hír
KIÁLLÍTÁS – Zongor Gábor valós-valótlan világa

KIÁLLÍTÁS – Zongor Gábor valós-valótlan világa

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom