• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

Nálunk miért nincs szó az Európai Unió mentőcsomagjáról?

by Bartuc Gabriella
2021.04.08.
in Közélet
Képünk illusztráció

Képünk illusztráció

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

A koronavírus járványt elhúzódó gazdasági válság követheti. Sokan elvesztették a jövedelmüket. Ám az óriási állami támogatásoknak hála, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint a koronavírus-válság kisebb károkat okoz a világgazdaságban, mint a 2008-as krízis. Nálunk miért övezi hallgatás az Európai Unió mentőcsomagját?

Minden idők legnagyobb mentőcsomag tervét fogadta el az Európai Unió még tavaly. A tagországok összesen 1,8 billió euró támogatásra számíthatnak, amellyel a zöldebb, a jelenleginél digitálisabb és erősebb európai gazdaság kifejlesztését támogatná az Európai Unió. Ez a csomag figyelembe venné az esetleges jövőbeni bizonytalanságokat is, amelyekkel számolni kell a lehetséges további járványok miatt. Ezeknek a pénzeknek az 50 százalékát modernizációra, kutatásokra, fejlesztésekre szándékoznak fordítani. Nagy hangsúlyt fektetnek a klímaváltozással és a digitalizációval kapcsolatos problémák, illetve feladatok megoldására, továbbá az egészségügy és az oktatás fejlesztésére. Spanyolországról tudni lehet, hogy ebből a csomagból próbálná átállítani az eddig főleg a turizmusra és mezőgazdaságra fókuszáló gazdaságát. Minderről főleg külföldi információs forrásokból olvasni, mert itthon nagy a csönd a támogatások körül. Talán mert az önkormányzatokat is be kellene vonni a pályázatokba?

Ezért itthon többnyire sóvárogva hallgatjuk, a precíz beszámolókat, hogy milyen támogatásokkal segítik a lakosságot és a vállalkozásokat Nyugat-Európában, illetve Amerikában, és várnánk, hogy Magyarországon is elinduljon valami. Tudni lehet például, hogy az USA 1900 milliárd dolláros költségvetési kiadásból célzott juttatásokkal gondoskodik azokról, akiket a legjobban megviselt a járványhelyzet. Ennek a mostani amerikai New Deal programnak a legnagyobb tétele az egyszeri pénzjuttatás, amit már el is kezdtek kiutalni. Az átlagos jövedelmű amerikaiak (évi 75 ezer dolláros bruttó keresetig) fejenként 1400 dollárt kapnak, továbbá ugyanennyit az általuk eltartott gyerekeik után is. Ezzel kiegészül az a 600 dolláros gyorssegély, amit már decemberben megkaptak. A szövetségi államok és a helyi önkormányzatok 360 milliárd dolláros támogatást kapnak. 176 milliárd dollár jut az egészségügynek, iskoláknak, kisvállalkozásoknak, ezen belül 25 milliárd dollár az éttermeknek, amelyek a korlátozások miatt padlót fogtak. Ehhez jönnek még a különféle adókedvezmények. Ráadásul Joe Biden amerikai elnök ezt az egész mentőcsomagot megfejelné még egy 2300 milliárd dolláros infrastruktúra-fejlesztési programmal.

Hazánkban sem halogathatja sokáig a kormány az érdemi támogatások, illetve az EU-s projektek meghirdetését, mert minden késlekedés nagy veszteséggel járhat. Ahol elmarad az érdemi állami támogatás, ott elhúzódhat a gazdasági válság.

related

Címkék: koronavírus-válságcélzott juttatásokmentőcsomagkormány
Előző hír

Még nem dőlt el semmi az érettségiről

Következő hír

Észbe kaptak: május 10-én nyitnak a középiskolák

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
Európai Unió, Nálunk miért nincs szó az Európai Unió mentőcsomagjáról?

Észbe kaptak: május 10-én nyitnak a középiskolák

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom