• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

VÁLASZTÁS – A többség kormányváltást akar

by Veszpremkukac
2018.04.06.
in Közélet
Ságodi Zoltán

Ságodi Zoltán

138
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

ARANYOS-VÖLGY – A polgármester elnapolta a döntést

ARANYOS-VÖLGY – Vegyék le a napirendről!

FÜLKE – A vidéki Magyarország újságírásáról

Percről percre változik, hogy melyik körzetben ki egyezett meg kivel a visszalépésekről. A Veszprém 2. számú választókerületben (Várpalotától Balatonfüred utánig) például elég rendhagyó módon a jobbikos induló javára lépett vissza az LMP-s Ságodi Zoltán.

– Miért lépett vissza a jelöltségtől? Az ön kezdeményezése volt, vagy párton belüli döntés? Mennyire volt nehéz döntés?

– Minden felelősségteljes döntés nehéz. Az idei országgyűlési választások rendkívülinek mondhatóak, mivel nagyon komoly a tét. A jelöltségemről a körzet legerősebb jelöltjének a javára léptem vissza március 22-én, a döntésemet megelőzően természetesen egyeztettem a pártommal.

– Mit tapasztalt a kampány során a saját és pártja esélyeiről, ezek mennyiben befolyásolták a visszalépését? Mit érzékelt, milyen a közhangulat a Veszprém 2. számú körzetben, mennyire elégedetlenek a választók a kormánnyal és mit gondolnak az ellenzékről?

– Nehéz az esélyeket reálisan megbecsülni. Nagyon sokan támogattak engem és a pártomat a kampányom során. Több száz emberrel sikerült személyesen is találkoznom és meghallgatnom a problémáikat. Minden élethelyzet más és más, azonban egy közös motívumot tapasztalatként megemlítenék: a többség kormányváltást akar, és változást. Veszprém 2. számú választókerületében elégedetlenek a Fidesz tevékenységével; nagyon sokan átlátnak a Fidesz propagandáján. Az ellenzékről viszont megosztottak a vélemények, az emberek többsége kizárólag az országos médiákból tud tájékozódni, amiknek körülbelül 80 százaléka már nem független. Alig maradt hiteles információforrás, szinte minden torzítva van, ezt látják az emberek.

– Miért pont Kepli Lajos jobbikos jelölt javára lépett vissza? Okozott-e nehézséget a döntésnél az ő jobbikos volta? Milyen volt a személyes kapcsolatuk a kampány során?

– Azon túl, hogy Kepli Lajost tartom a legerősebb ellenzéki jelöltnek a körzetben, én emberileg és szakmailag is őt tartom a legalkalmasabb jelöltnek. Kepli Lajos mérsékelt jobbikos, környezetvédelmi szakpolitikus. A környezetvédelem nagyon fontos szakpolitikai kérdés az LMP számára. Kepli Lajos is a megújuló energiaforrásokat támogatja. A személyes kapcsolatunk nagyon pozitív volt: nem ellenségként tekintettünk egymásra, hanem ellenfélként. Viszont közös volt a célunk. Mind a három jelölti vitán megjelentünk mind a ketten, melyeken még részt vett Deák Istvánné, a DK és Kiss László, a Momentum jelöltje. A viták helyszíne Balatonalmádiban volt, utólag is hálás szívvel gondolok vissza a szervezőkre.

– A visszalépése milyen következményekkel jár az ön számára az LMP-n belül?

– Nem számítok büntetésre, a pártommal egyeztetve léptem vissza.

– Folytatja a kampányolást az LMP listás szavazataiért?

– Természetesen folytatom, hiszen pártlistán továbbra is van lehetőség az LMP országos listájára szavazni. Erre fel is hívtam a körzetben élők figyelmét a visszalépésemkor készített videóüzenetemben a közszereplői közösségi oldalamon. A visszalépésem erkölcsi és morális fogadtatása nagyon pozitív volt a választókerületben.

– Mit gondol a többi Veszprém megyei körzetről (és országosan is), szükségesek lennének-e ott is visszalépések? Mit javasolna akár az egymás ellen induló ellenzéki jelölteknek, akár a pártok vezetőinek, mit tegyenek a Fidesz leváltása érdekében?

– A Fidesz leváltása érdekében feltétlenül mozgósítani szükséges a választókat. Nagyon sok az elkeseredett, reményt vesztett ember, akik már teljesen elvesztették a bizalmukat és a hitüket a jelen magyar politikai helyzetben. Az LMP egy integratív párt, nagyon szimpatikus az embereknek. Az emberek többsége szerencsére átlát a karaktergyilkosságon és a lejárató hadjáratokon. Mi pozitív jövőképet kínálunk az embereknek pozitív állításokkal. Nem kívánok más jelöltek nevében nyilatkozni. Minden visszalépésnek akkor van értelme, ha az korrekt megegyezésen alapszik. A visszalépéseknek a kölcsönösség jegyében kellene megtörténniük. Véleményem szerint a választók egyre tudatosabbak. Az országos koordináció sikertelensége ellenére is bízzunk benne, hogy mindenki fel fogja ismerni a legerősebb ellenzéki jelöltet a körzetében. Minden körzet más és más. Az én visszalépésem egy egyoldalú gesztus volt a Jobbik felé a pártom részéről, én elsősorban Kepli Lajos javára léptem vissza. A legfontosabb, hogy mindenki menjen el szavazni, éljen a választójogával! A jövőnket közösen alakítjuk, formáljuk. Most nagy a tét!

Drahos Nikolett

related

Címkék: Kepli LajosLMPVeszprémJobbikválasztás
Előző hír

SZUBJEKTÍV – Választani, de kit?

Következő hír

KABÓCA – Felhívás és pályázat

Kapcsolódó Cikkek

ARANYOS-VÖLGY – A polgármester elnapolta a döntést

ARANYOS-VÖLGY – A polgármester elnapolta a döntést

by Révész Erika
2026.06.24.

Porga Gyula polgármester Facebook-bejegyzésben közölte, hogy levette a csütörtöki közgyűlés napirendjéről az Aranyos-völgy területére tervezett lakóparkkal kapcsolatos döntést. Ezt írta:...

ARANYOS-VÖLGY – Vegyék le a napirendről!

ARANYOS-VÖLGY – Vegyék le a napirendről!

by Veszpremkukac
2026.06.24.

Már több mint kétezren aláírták az aHang Veszprém megyei szervezetének petícióját, amelyben azt kérik, hogy a holnapi közgyűlésen kerüljön le...

FÜLKE – A vidéki Magyarország újságírásáról

FÜLKE – A vidéki Magyarország újságírásáról

by Veszpremkukac
2026.06.23.

Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a vidéki Magyarország újságírását! A FÜLKE, a Független Helyi Lapok Közösségének közleménye. Módosította a médiatörvényt az...

NER-KIRAKÓSDI – Összefogás az Aranyos‑völgyért

NER-KIRAKÓSDI – Összefogás az Aranyos‑völgyért

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.23.

A Séd patak mentén, a veszprémi Aranyos‑völgyben ma még háborítatlanul növekednek és szaporodnak a ritka növény- és állatfajok, de a különleges adottságú területet...

Következő hír
FILMKLUB – Láthatás

FILMKLUB – Láthatás

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom