• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

ÁRSAPKA – Kalamajka a kasszáknál

by Dallos Zsuzsa
2023.07.28.
in Közélet
ársapka, ÁRSAPKA – Kalamajka a kasszáknál
137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

Kígyózó sorok, türelmetlen vásárlók, néhol zseniális pénztárosok. Ennek ellenére naponta kalamajka alakul a kasszáknál. A vásárlónak nincsenek napra és üzletre pontos ismeretei arról, hogy például hány liter ultrapasztőrözött tejet vihet haza.

Az év szavává választották tavaly a 2021 őszén bevezetett az ársapka szót, ami kétségkívül könnyebben megjegyezhető kifejezés a hivatalos maximált hatósági árnál. Hallatán leginkább pénztárcánk és az infláció jut eszünkbe, de hogy mekkora kalamajka lesz belőle a kasszáknál, az biztosan nem.

Az árat a kormány, a megvehető mennyiséget az üzletek határozhatták meg. Először egy, azután hol kettő, hol három doboz tejet lehetett vinni, hol néhány napig még korlátozás sem volt. A polgár kapkodta a fejét, de gyorsan alkalmazkodott.

Sokan a sorban mögötte állót kérték, fizesse ki, mert az ő kocsijában nem lát 2.8 százalékos UH tejet, náluk meg a dédmama és a gyerek kedvence. Nem mellesleg, megfizethető. Ha másképp nem ment, akkor a házaspárok együtt mentek „soppingolni”, mert ketten kétszer annyi doboz tejre voltak jogosultak.

ársapka, ÁRSAPKA – Kalamajka a kasszáknál

A pénztárosok adták a tippeket, néha előhúztak a pult alól pár piros dobozt, hogy meglegyen a hatos adag, de arra szigorúan ügyeltek, hogy a pár mindkét tagja külön-külön, szabályosan fizessen. Merthogy őket is árgus szemekkel követték az ársapka-ellenőrök – a főnöki szobákban elhelyezett monitorokon.

Ha netán hetente egyszer az idős szomszédot szívességből elhozták kocsival vásárolni – ne kelljen már a drága változatot megvennie – akár négy doboz tejet is elnéztek neki.

A kasszák körüli kalamajkának lassan vége. Néhány nap és búcsút mondhatunk az ársapkának – közli a kormány a saját honlapján. De akkor miért is indították hatalmas csinnadrattával a központi árfigyelő
rendszert, a nagy boltok kötelező akciózását?

Csak elterelés és kommunikáció. Nagyszerű hivatkozási alap, ha a kormány ársapka-ügyben magyarázkodni kényszerülne. Hiszen ők mindent megtettek a magyar emberekért, de a háború, Soros, Brüsszel meg a balliberális kommunisták…

A kormány bezzeg még arról is gondoskodott, hogy a SZÉP-kártyákkal lehessen a boltokban élelmiszert vásárolni! Mert a jelenlegi infláció mellett még kilenc alapvető élelmiszer árának egyszerre többszörös emelkedése kétségtelenül fájni fog. Nem azoknak, akik előidézték, kitalálták, hanem Nekünk!

related

Image courtesy of Népszava
Címkék: árstopársapkatejpénztárinflációvásárlás
Előző hír

Megnősült a Bajnokok-ligája győztes kézilabdázó

Következő hír

BUDA PÉTER – Az emberiség sorsa a tét

Kapcsolódó Cikkek

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

by Veszpremkukac
2026.06.09.

A rendelkezésünkre álló információk szerint Veszprémben két helyszínen használtak fel, elsősorban kertépítési és díszítő jelleggel olyan, osztrák bányából származó kőzetet,...

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

Következő hír
Megnősült a Bajnokok-ligája győztes kézilabdázó

Megnősült a Bajnokok-ligája győztes kézilabdázó

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom