Folytatódott a tavalyi évben is sikeresen megvalósult börtönszínház drámai programsorozat az ország hét büntetés-végrehajtási intézetében. A projekt célja, hogy a fogvatartottak a művészetterápia segítségével felszabadíthassák a bennük rejlő kreativitást. A résztvevők a 7 főbűn sajátos adaptációját vitték színpadra a börtönszínház keretein belül.
A börtönszínház előadásai hét különböző helyszínen valósultak meg és mindegyik különböző témát, a hét főbűn egyikét dolgozta fel:
– Kevélység – Kalocsai Fegyház és Börtön
– Fösvénység – Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet, Baracska
– Bujaság – Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
– Irigység – Szegedi Fegyház és Börtön
– Torkosság – Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
– Harag – Fiatalkorúak Országos Büntetés-végrehajtási Intézete, Tököl
– Jóra való restség – Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Belügyminisztérium, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács és Várnagy Andrea Liszt Ferenc-díjas zongoraművész támogatásával jött létre a börtönszínház. A célja, hogy az előadások által a programban résztvevő fogvatartottak kifejezhessék érzéseiket, szembenézhessenek hibáikkal és önképüket is formálhassák. A zenei anyagot a Váci Fegyház és Börtön és a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet készítette.
A börtönszínház-projekt a „Művészetterápiás módszerek és eszközök alkalmazása, az egészségtudatosság kialakítása és fejlesztése, valamint a resztoratív mediáció bevezetése a büntetés-végrehajtásban” elnevezést kapta.
A sikeres kezdeményezésről videó is készült, amely itt tekinthető meg.