Tyuktojásból épp kibújó elefántyuk csemetét formáz Lugossy László szobrászművész kisplasztikája, amit az Arany Elefántyuk Társaság felkérésére készített el. Az Arany Elefántyuk Junior-díjat mostantól évente egy alkalommal egy arra érdemes ifjú veszprémi tehetségnek ítéli oda a Veszprém kultúrájáért cselekvő barátok vidám közössége.
Az Elefántyuk Junior-díj első büszke tulajdonosa Ruha Arnold, aki Molnár Sándortól, a társaság elnökétől vehette át az elismerést az Utas és holdvilág Antikváriumban.
Arnold 28 esztendős, a Csermák Antal Zeneiskola szolfézstanára. Sok veszprémi számára akkor vált ismertté, amikor A Dal című televíziós produkcióban Süle Zsolt mellett játszotta a Zöld a május című, döntőig jutott Süle-szerzemény csodaszép hegedűszólóját. Magát mégsem hegedűművésznek, hanem különböző hangszereken játszó zenésznek és zeneszerzőnek tartja. Több formációban, különböző stílusokban alkot, hangszerel és muzsikál – ez a választott útja, a zenei sokféleség.
A Kolozsvárott született, de már Veszprémben felnőtt fiatalember életében meghatározó szerepe volt a nagypapájának, Ruha István hegedűművésznek. A tőle örökölt tehetség-génekkel nem is igazán lehetett volna más pályát választani. Bár játszani csak egészen kicsi korában hallotta őt, utolsó, balatonfüredi koncertjét fantasztikus és megrendítő élményként raktározta el az emlékezetében.
Természetes, hogy zeneiskolába íratták, természetes, hogy ott többedmagával együttest alapított, mint ahogyan az is, hogy néhány éve átvette az azóta is létező Írisz Kisegyüttes vezetését, és most nekik hangszerel, illetve ír különböző stílusú zenei műveket. Felnőtt, bár még mindig nagyon fiatal muzsikusként az ÉsTe formáció játékszíni előadását látva kapott újabb erős inspirációt. A díjat megköszönve ezt így fogalmazta meg:
– Hatalmas élmény volt, azt éreztem, hogy ebben én is szeretnék részt venni.
Süle Zsolt és Trócsányi Gergő nyitott szívvel fogadták, Arnold pedig azóta is az ÉsTe-t tartja a legmeghatározóbb zenei alkotóműhelynek a stílusok közötti barangolásai során.