• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

JOBBIK – A Fidesz statáriális módon végezte ki az lakástakarék intézményét

by Veszpremkukac
2018.10.19.
in Közélet
Kepli Lajos. Fotó: jobbik.hu

Kepli Lajos. Fotó: jobbik.hu

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

A Fidesz statáriális módon végezte ki az lakástakarék intézményét – jelentette ki Kepli Lajos, a Jobbik országgyűlési képviselője mai veszprémi sajtótájékoztatóján. Szerinte a lakás-előtakarékosság állami támogatásának kivezetésével a kormánypártok folytatták a magyar jövő felzabálását.

– A lépéssel a kormány azokba a kispénzű emberekbe rúgott bele, akik maguknak, vagy hozzátartozóiknak szerették volna megoldani a lakáshelyzetét, így a döntés miatt rengetegen nem tudnak majd új, vagy jobb minőségi otthont venni – folytatta. – Mostantól még egy lakásvásárlási/bővítési hitelhez szükséges önrész összegyűjtéséhez sem lesz lehetősége az emberek többségének. Mindezt épp a családok évében, amikor mindennél nagyobb a lakhatási válság. A kormány a lakástakarékok kivégzésével tovább rontotta a népesedési kilátásokat, és felgyorsította az egyébként is nagy ütemű kivándorlást.
A Jobbik véleménye szerint mindezzel Rogán Antal korrupt köreinek is kedvezni akart a kormánypárt, méghozzá a jelenleg nagyon népszerűtlen, s csak a jómódúaknak kedvező Nemzeti Otthonteremtési Közösségek rendszerének. Hiába hangoztatták a kormánypárti képviselők, a CSOK-kal nem lehet helyettesíteni a lakás-előtakarékokat, ugyanis azok egészen más élethelyzetekre adtak választ.
A Jobbik a parlamentben is megpróbálta megakadályozni a Fidesz törvénymódosítását, és Áder János köztársasági elnökre is próbált nyomást gyakorolni, hogy ne írja alá a kispénzű családok lakásszerzését, vagy lakásfelújítását teljesen ellehetetlenítő jogszabályt. A épviselő szerint szomorú, hogy ezt a döntést Kontrát Károly, Kovács Zoltán, Fenyvesi Zoltán és Ovádi Péter Veszprém megyei fideszes országgyűlési képviselők is támogatták.

Kovács Rajmund, a Jobbik veszprémi elnöke a hajléktalanokat érintő jogszabályi változásokról beszélt. Elmondta, hogy mindez nem oldja meg a hajléktalanok problémáját, de bízik abban, hogy a belvárosban és a lakótelepeken rendeződik a helyzet, megszűnik a szemetelés és a közterületek illemhelyként való felhasználása.

related

Címkék: Kovács RajmundlakástakarékKepli LajosVeszprémJobbik
Előző hír

PETŐFI SZÍNHÁZ – Az emberi lélek mélyére repít

Következő hír

BÍRÓSÁG – A megszüntetett zeneművészeti szakközépiskola épületét alakították át ideiglenes székhelynek

Kapcsolódó Cikkek

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

by Veszpremkukac
2026.06.09.

A rendelkezésünkre álló információk szerint Veszprémben két helyszínen használtak fel, elsősorban kertépítési és díszítő jelleggel olyan, osztrák bányából származó kőzetet,...

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

Következő hír
ÚJABB FELMONDÁSOK – Kiürült a bérügy (is) az ajkai kórházban

ÚJABB FELMONDÁSOK – Kiürült a bérügy (is) az ajkai kórházban

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom