A főváros tisztasága mindenki számára fontos. Kifejezetten, ha olyan területről van szó, mint az 1. kerület, ami tele van turisztikai látványosságokkal. A konténerrendelés a leghatékonyabb mód erre, ráadásul a szállítás során szigetelőponyvával takarják le a hulladékot, hogy még véletlenül se kerüljön szennyeződés az utakra, járdákra.
A konténer elhelyezése: hova rakhatjuk?
A konténerrendelés első nagy kérdése, hogy mégis hova kerüljön a tároló? Ha van egy legalább 3 méter széles és 3 méter magas kapubeálló és elegendő hely az udvaron, építési területen, akkor semmi egyéb teendőnk nincs. Egyedül arra kell figyelni, hogy akkora területre lesz szükség, mintha két személyautó parkolna egymás mögött, mivel a teherautó maga mögé fogja lerakni a konténert.
A helyzet akkor bonyolódik, ha nincs udvar, vagy nem fér be a jármű a kapun. Ebben az esetben közterületen kell elhelyezni a konténert. Ehhez közterület-foglalási engedélyre lesz szükség. Ezt minden esetben a megrendelőnek kell beszereznie. Közterület-használati díjat kell fizetni, valamint a kérelemhez mellékelni kell az igényelt területre vonatkozó helyszínt ábrázoló rajzot. Ebben szerepelniük kell a környező közterületeknek, utcáknak is.
Pontosan fel kell tüntetni a szükséges terület méreteit úgy, hogy annak elhelyezkedése, nagysága egyértelműen megállapítható legyen. Ha ezzel megvagyunk, akkor a következő eldöntendő kérdés a konténerrel kapcsolatban, hogy mégis mekkorára van szükségünk. 4 és 8 köbméter közötti tárolók érhetőek el. A legjobb választás az, ha minél nagyobbat kérünk, mert így garantáltan minden hulladék el fog férni benne, és nem kell a szállítónak sem kétszer fordulnia.
Kérdések a konténeren túl
A hulladék mennyisége azt is meghatározza, hogy elegendő lesz-e egyetlen egy konténer. Szerencsére arra is van lehetőség, hogy több tárolót rendeljünk. A hulladék fajtája is fontos tényező. Nem lehet mindent belerakni, például a veszélyes hulladékokat ilyen módon nem lehet szállítani.
Ha sittről van szó, akkor nyugodtan mehet bele tégla, cserép, beton, vakolat és más kőműves munkák során keletkező inert, nem lebomló anyagok. Zöldhulladék is szállítható konténerrel: kaszálék, szobanövények, falevél, faágak, gyorsan lebomló élő, növényi anyagok. Lomtalanításhoz is ideális választás ez a módszer, mivel bútordarabok, fémdarabok, fadarabok kerülhetnek a tárolóba.
Mikor és hova?
A konténerrendeléssel kapcsolatban ez az utolsó két kérdés, amire választ kell adnunk. A gyorsaság nagyon fontos a hulladékszállítás során, a szolgáltató igyekszik minél hamarabb kivinni a tárolót. Fontos, hogy olyan időpontot adjunk meg, amikor mi magunk is a helyszínen tudunk tartózkodni, mivel így az egész folyamat zökkenőmentesebb, gördülékenyebb lesz. Pontos címet adjunk meg, hogy az érkezéssel kapcsolatban semmilyen fennakadás ne legyen.