Az idei felvételi eljárásban az országos átlag több mint duplájával, 9 százalékkal nőtt a Pannon Egyetemre felvett hallgatók létszáma az előző évihez képest. A minőségi képzéseket kínáló, stabil, a tudományos kiválósági programban is elismert intézményben a 2018/2019-es tanévben a most lezárult felvételi eljárás alapján összesen 1981 hallgató kezdheti meg tanulmányait, ebből 1611 állami ösztöndíjas képzéseken.
A felvételt nyert hallgatók közül 1281 fő alapszakra, 236 fő mesterszakra, 44 fő osztatlan képzésre, 420 fő pedig felsőoktatási szakképzésre iratkozhat be szeptember elején.
Ezúttal is a Gazdaságtudományi Kar vonzotta a legtöbb hallgatót: az intézménybe jelentkezők több mint egyharmada a kar hallgatójaként kezdi meg tanulmányait annak ellenére, hogy több mint 40 százalékuk a magasan meghúzott, államilag finanszírozott ponthatár miatt önköltséges hallgató lesz. A hagyományos BSc szakokhoz képest a kevesebb matematika alapú elméleti tantárgyra építő üzemmérnök-informatikus BProf alapszak indításának is köszönhetően a legnagyobb arányú létszámbővülést a műszaki informatikai képzési területen regisztrálhattak, ahol 65 százalékkal nőtt a felvettek száma az előző tanév létszámadatához képest.
A legnépszerűbb alapszakok az egyes karokon: a pénzügy és számvitel szak (GTK), a mezőgazdasági mérnöki (GK), a vegyészmérnöki (MK), az anglisztika (MFTK) és a programtervező informatikus (MIK) voltak. A legmagasabb felvételi pontszámot a kereskedelem és marketing alapszak nappali tagozatának államilag finanszírozott formájú képzéséhez kellett elérni: ehhez 466 pont szükségeltetett.
A mesterképzésekre felvettek közül a legtöbben a vegyészmérnöki, a tanári, a fordító és tolmács, a vezetés és szervezés, a műszaki menedzser, valamint a mérnök informatikus mesterszakot kezdhetik meg szeptembertől. A felsőoktatási szakképzési szakokra felvettek számában 9 százalékos volt az előző évihez képest a növekedés.
A veszprémi és keszthelyi karok mellett a képzési helyek kiemelkedően jó felvételi eredményeket könyvelhettek el: a Nagykanizsai Kampusz képzéseire 86 százalékkal, a Zalaegerszegi Képzési és Kutatási Központba 19 százalékkal több hallgatót tudtak felvenni, mint tavaly.
Ugyan a felvi.hu adataiból ez nem látszik, elsősorban a Stipendium Hungaricum állami ösztöndíjprogramnak köszönhetően tovább nőtt az angol nyelven kínált képzéseikre jelentkező külföldi hallgatóik száma.
Az Ipar 4.0 munkaerő-piaci kihívásaira hatékony választ kínáló, a hagyományos BSc szakokhoz képest kevesebb matematika alapú elméleti tantárgyra építő üzemmérnök-informatikus BProf alapszakra a 2018/19-es tanév pótfelvételi eljárásában az Emberi Erőforrások miniszterének egyedi döntése alapján államilag támogatott helyekre is lehet jelentkezni a Pannon Egyetem veszprémi és nagykanizsai képzőhelyére, utóbbira levelező formában is. Ez lehetőséget ad az informatikusi pálya iránt érdeklődő fiataloknak, hogy állami segítséggel tegyenek szert jól kamatoztatható, versenyképes szakmai tudásra a XXI. század egyik vezető iparágában.
A Pannon Egyetem legtöbb szakjára a pótfelvételi eljárás keretében még bejuthatnak azok, akik most nem nyertek felvételt egyik intézménybe sem, vagy korábban nem adtak be jelentkezést. A jelentkezés időszaka július 27. – augusztus 6. További információ itt olvasható.