Közadakozásból tavaszra elkészül Veszprémben a Kézilabda-emlékhely. Az egykori legendás Kádár utcai sportpálya (melynek helyén most parkoló van) falára lesz kihelyezve az emléktábla, amely azt jelzi, hogy itt volt a megyeszékhely legsikeresebb, legeredményesebb sportágának a bölcsője.
November első napjaiban Adamecz Zoltán az Együtt Veszprémért Egyesület elnöke megegyezett Donát Tamással, lapunk Prima díjas újságírójával, hogy a civil szervezet segíti, támogatja megvalósítani azt a kezdeményezést, hogy a Kádár utcai, egykori sportarénánál emlékhely létesüljön, egy emléktábla emlékeztessen arra, hogy ez volt a veszprémi kézilabdasport bölcsője.
Donát Tamás javaslatára a veszprémi és vármegyei Értéktár már felvette a nemzeti értékek közé a megyeszékhely legsikeresebb, legeredményesebb sportágát, amely mintegy hatvan évvel ezelőtt indult hódító útjára. Most emlékhely megvalósítására tett javaslatot kollégánk. Előbb a Veszprémi Vasas utódja, a Bakony Vegyész TC női, majd a hetvenes évek közepétől a VÁÉV Építők SE férficsapatainak mérkőzéseit látogatták és szurkoltak a csapatoknak sok ezren a Kádár utcai pályán. Ez indokolta az emlékhely kialakítását.
A kezdeményezők örömmel értesültek arról, hogy a Brányi Mária önkormányzati főtanácsos, a város Köztéri Műalkotások Munkacsoportjának elnöke vezette szakértői grémium engedélyezte a kézilabda-emlékhely elhelyezését a Kádár utcában. Az emléktábla közadakozásból valósul meg. Már több, egykori sportági vezető, ismert női és világbajnoki ezüstérmes kézilabdázó is támogatta a történelmi kezdeményezést, annak elkészítését, amely a tervek szerint 2025 tavaszán kerül a volt sportpálya falára.
Jövőre a női csapat bajnoki aranyérmének 55. évfordulóját ünnepelheti, amit a Kádár utcában nyert. Az Építők pedig 40 évvel ezelőtt szerezte meg első NB I.-es aranyérmét. Szintén a Kádár utcából indulva három bajnoki címet szerzett az alacsonyabb osztályokban az együttes. Még sokan emlékszünk arra is, hogy a Faárugyár, később Balaton Bútor SE néven játszó NB II.-es női együttes is egy ideig itt fogadta az ellenfeleit.
Az 50×70 centiméteres márvány emléktáblát a nemes kezdeményezést szintén támogató Wágner és Társa készíti el. Wágner Péter már elkezdte vésni a feliratot: Kézilabda-emlékhely.
Vezető képünkön: A nemrég elhunyt Perger Ferenc, „Zsivány” lő gólt. Archív fotó