• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

A CSOMAG – A postán megsemmisülve

by Veszpremkukac
2017.07.04.
in Közélet
Képünk illusztráció

Képünk illusztráció

143
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

Egy csomag eljuttatása az ország határain belül manapság úgy, hogy a Magyar Postán kívül rengeteg alternatív csomagszállító- és futárcég van jelen a piacon, nem okozhat problémát – gondolhatná az ember, és így gondoltam magam is. Tévesen, mert a postán megállt az idő úgy 1986 környékén, legalábbis kommunikáció, ügyfélfogadás terén.

Történt ugyanis, hogy egy törékeny csomagot szerettem volna eljuttatni utánvéttel egy Miskolc melletti kis faluba. A címzettem az egyeztetés alkalmával közölte, hogy ő nem bízik a futárcégekben és arra kér, hogy postával juttassam el számára a csomagot. Még az sem számít, ha így kicsit drágább lesz a szállítási díj.

Rendben, mondtam, s a törékeny küldeményt a gondosan kibélelt dobozba tettem, és rendesen becsomagoltam. Tudva, hogy a hivatal 18 órakor zár, rohamléptekkel indultam a Cholnoky úti postára.

Hat előtt húsz perccel meg is érkeztem, az ablak túloldalán egy roppant szimpatikus, a Magyar Posta vadonatúj formaruháját viselő, rózsaszín pólóban feszítő, szőke hölgy ült, aki először még az élet apró jeleit sem mutatva köszöntés nélkül az óráját mutogatta. Végül is én vagyok az ügyfél – gondoltam –, és köszönés után kértem, hogy segítsen a csomagom feladásában.

– Hol a címzés, hogy képzeli? – dörrent rám.

– Elnézést! – szabadkoztam – Azt gondoltam, hogy a címzéshez van nyomtatvány!

– Milyen nyomtatvány? Kérem gyorsan megcímezni, vagy vissza lehet jönni holnap időben! Mindjárt zárunk! – folytatta az ügyféllel, azaz velem való kommunikációt.

– Értem, gyorsan megcímzem – válaszoltam, és szapora mozdulatokkal máris írtam a dobozra a címzett nevét, címét, irányítószámát. Beadtam a dobozt az ablakon, kissé úgy érezve magam, mint a tanuló, aki a dolgozatát nyújtja be.

Elvette a csomagot, lemérte, felvette az adatokat, én meg közöltem, hogy utánvételesen szeretném feladni, mire az ablak mögüli hölgy indulatos monológgal adta tudtomra, hogy így viszont sokkal többe fog kerülni a csomag kézbesítése. Kellemetlenkedésemet azzal tetéztem, hogy meghunyászkodva ugyan, de kértem, szíveskedjen a TÖRÉKENY feliratú címkét elhelyezni a címzés mellett.

– Utánvétes? Törékeny? És ezt miért nem lehetett előbb mondani, ? Ez így a címzettnek sokkal drágább lesz, ötezer ötszáz forint. Jó ha tudja: amennyiben a címzett nem veszi át, akkor magának a dupláját kell kifizetni, ami nem lesz kevés! – mondta lekezelően, és ezzel lényegében el is helyezett egy olyan társadalmi szintre, amelyen már egy ilyen csomag visszaküldése is kisebb anyagi csőddel jár.

Eközben megjelent mögötte egy munkatársa a már ismert zöld formaruhában. Nem szólt, csak bekukkantott. Kedves postai alkalmazottam azonnal reagált is:

– Mindjárt végzek, aztán jövök. Nem tehetek róla, hogy ezek az utolsó pillanatban esnek be egy csomaggal!

Az ezek, akik mi voltunk, kissé megsemmisülve távoztunk megaláztatásunk helyszínéről.

Úgy tűnik, hogy a piaci verseny sem tudta az állami szférában a nyolcvanas évekből itt rekedt, hatóságként fellépő ügyintézőket ügyfélbaráttá átképezni, de sebaj, ezen túl a versenyszféra szolgáltatásait vesszük igénybe, legalábbis csomagfeladáskor.

Nyéki Roland

related

Címkék: csomagMagyar PostaVeszprém
Előző hír

ELŐADÁS – A Szent László-legenda falképei a középkori Magyarországon

Következő hír

SZERETLEK, VESZPRÉM – Szűk és meredek

Kapcsolódó Cikkek

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

VIADUKT – Lesz védőkorlát, de nem tudni, mikor

VIADUKT – Lesz védőkorlát, de nem tudni, mikor

by Révész Erika
2026.05.28.

– A terv elkészült, csak a pénz hiányzik a Viadukt védőkorlátjának kivitelezéséhez – válaszolta Porga Gyula polgármester Somfai Attila képviselő interpellációjára a közgyűlésen....

Következő hír
KIÁLLÍTÁS – Bálványok és hősök

KIÁLLÍTÁS – Bálványok és hősök

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom