• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

EBADTA – Igazi magyar kutyás történet

by Gombás Gabriella
2017.02.26.
in Közélet
Az Erzsébet sétány elején árválkodik a kaki-kuka. Fotó: a szerző

Az Erzsébet sétány elején árválkodik a kaki-kuka. Fotó: a szerző

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

Ez egy kaki-kuka, aminek a kihelyezését – annak idején – a kutyások elégedettséggel nyugtázták. A neve úgy hülye, ahogy van, de legalább humoros és kacifántos, mint amilyen maga a kérdéses műtárgy. Nem várható el, hogy ezt a hercig kis zöldövezeti utcabútort mondjuk salakanyag-tárolónak, kutyagumi-tartónak vagy ebpiszok-doboznak nevezzem.

A városgazdák úgy értékelték, hogy a kuka által megoldódik a városszerte tomboló kutyaszar mizéria. A dolog működött is egy ideig. Zacskót kihúzni, áll a kuka alsó részén levő rés fölött, ahonnan egykoron ki lehetett rángatni egy műanyag zacsit, amibe belekerült a házi kedvenc frissen gyártott salakterméke. Eleinte volt zacskó, de miután még aznap ellopták – amikor heti egy alkalommal, szerdánként kihelyezték őket –, helyette műanyag „zsebkendő” került a tartályba, nyilván azzal a megfontolással, hátha nem kell a tolvajnak, mert semmire sem használható. Aztán azt is ellopták. Azóta a zsebünkben visszük a zacskót, mert így illik.

A kukás ügynek azonban nincs vége, csak az Erzsébet sétánynak, amelynek elején áll a kaki-kuka. Jön a kutyás zacskóstól, és neki a parknak. Várakozásának megfelelően a kedvenc elvégzi a nagydolgát, gazdi rutinosan felmarkolja a gőzölgő halmocskát, köt egy csomót a zacskón és – egyik kezében a póráz, másikban a kaki-szerzemény – tovasétál. Útközben lesi, keresi a következő kukát, alig várja, hogy megszabadulhasson a kellemetlen tehertől. Nem mintha az nehéz lenne, de mégis. Ugye értik? A zsebébe tegye? Hát nem igazán jó ötlet, de mi van, ha netán az orrát akarja megtörölni, vagy telefonálna, esetleg kezet rázna valakivel? Legfeljebb leteszi valahova a zacsit, hogy szabaddá tegye a kezét. Na, itt a megoldás: tegye le valahova. De hova?

Akármennyire is meresztgeti a szemét, újabb kutyakaki-kuka sehol a láthatáron. Na, akkor mi legyen? Vagy lóbálja hazáig, vagy visszafordul a kukás kiindulópontig, vagy bedobja a szemeteskukába (ahova tilos), esetleg a bokorba.

Nem csoda, hogy a kutyakaki-kukában ottjártunkkor csupán egyetlen csomag árválkodott.

related

Címkék: kutyaVeszprém
Előző hír

MATRICA – Még egy esély

Következő hír

NAPIMORGÓ – Csak úgy, mint otthon!

Kapcsolódó Cikkek

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

VIADUKT – Lesz védőkorlát, de nem tudni, mikor

VIADUKT – Lesz védőkorlát, de nem tudni, mikor

by Révész Erika
2026.05.28.

– A terv elkészült, csak a pénz hiányzik a Viadukt védőkorlátjának kivitelezéséhez – válaszolta Porga Gyula polgármester Somfai Attila képviselő interpellációjára a közgyűlésen....

Következő hír
FARSANGFARKA – Elkergettük a telet

FARSANGFARKA – Elkergettük a telet

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom