• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

LÉTSZÁMZÁRLAT – 130 kormánytisztviselő fog felmondani Veszprémben

by Veszpremkukac
2019.04.03.
in Közélet
Képünk illusztráció. Fotó: Vira Magazin

Képünk illusztráció. Fotó: Vira Magazin

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

Nem hivatalos információink szerint a Veszprém Megyei Kormányhivatal 130 dolgozója nem írja alá a kormányzati szolgálati jogviszonyról szóló munkaszerződését, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy elveszítik a munkahelyüket. 

Amit a munkáltató nem is nagyon bánna, mert amúgy is meg szeretne válni több ezer állami alkalmazottjától.

Március 1-jétől több munkáért kevesebb pénzt kapnak a közhivatalokban dolgozók. A korábbi nyolc helyett napi 9 órát kell dolgozniuk, és a munkaidőbe már nem számít bele az ebédszünet fél órája. Ráadásul a napi munkaidő ellentételezés nélkül terjeszthető ki akár 12 órára. A kormánytisztviselők alapszabadsága ezentúl 25-ről 20 napra csökkent, egyesektől 10 szabadnapot is elvettek.

Az üggyel kapcsolatban a következő kérdéseket juttattuk el a Veszprém Megyei Kormányhivatalhoz:

– Miután a törvényhozó módosította a kormányzati szolgálati jogviszonyt, amely március 1-jén lépett életbe, jelentős számú köztisztviselő került hátrányos helyzetbe. Információink szerint a megyei kormányhivatalnál 130 dolgozó fontolgatja a felmondását, ők eddig még nem írták alá az új szerződésüket. Valós-e a hír?

– A maradók nem mindegyike kapott 30 százalékos fizetésemelést. Mitől függ, ki mekkora emelésben részesül?

– Azok, akik nem írják alá az új szerződést, kapnak-e végkielégítést?

– Ha távozik a 130 dolgozó, kik fogják elvégezni a feladatokat?

Kérdéseinkre egyelőre nem kaptunk választ.

Megkerestük a köztisztviselők érdekvédelmével foglalkozó Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetét (MKKSZ).

– A kormány országosan 2600 fővel szándékozik csökkenteni a köztisztviselők számát – mondja Boros Péterné, az MKKSZ elnöke. – Veszprém megyéből nincs szakszervezeti tagunk, és reális számnak tartom az ottani 130-at. Mindenképpen az ügyfelek, azaz a vállalkozók és az ellátottak kerülnek rossz helyzetbe, de ezt csak akkor fogják megérezni, ha vége lesz a leépítési procedúrának. Figyelmeztettük a kormányt a létszámcsökkentés veszélyeire, tájékoztattuk a parlamenti képviselőket és a közvéleményt a várható következményekről, sztrájkot szerveztünk, és folytatjuk is, amint az lehetséges lesz. A lakosság részéről majd csak akkor érkezik visszajelzés, ha a saját bőrükön érzik meg az ügyintézés akadozását. Komplett szakterületek fognak ellehetetlenülni, arról nem is szólva, hogy nem lehet egyik percről a másikra szakembereket kinevelni. Az intézkedésekkel elsősorban az állam fog veszíteni.

related

Címkék: Veszprém Megyei KormányhivatalfelmondásVeszprém
Előző hír

PANNON EGYETEM – Nagy véradó- és egészségnap

Következő hír

VEDAC – Ötödik után a negyedik helyen

Kapcsolódó Cikkek

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

ARANYOS-VÖLGY – A polgármester elnapolta a döntést

ARANYOS-VÖLGY – A polgármester elnapolta a döntést

by Révész Erika
2026.06.24.

Porga Gyula polgármester Facebook‑bejegyzésben közölte, hogy levette a csütörtöki közgyűlés napirendjéről az Aranyos-völgy területére tervezett lakóparkkal kapcsolatos döntést. Ezt írta: „Akik közcélú,...

Következő hír
VEDAC – Ötödik után a negyedik helyen

VEDAC – Ötödik után a negyedik helyen

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom