• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

LMP – Politikai akarat kell a szociális bértábla rendezéséhez

by Veszpremkukac
2020.01.31.
in Közélet
Archív fotó

Archív fotó

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

Politikai akarat kell a szociális bértábla rendezéséhez – ez volt a lényege Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője és Gerstmár Ferenc önkormányzati képviselő mai sajtótájékoztatójának.


– A szociális szektor mára teljesen egyértelműen az összeomlás szélén áll, a kormány ennek ellenére még a problémákról sem hajlandó tudomást venni – mondta Ungár Péter. – Ezt bizonyítja, hogy az idei költségvetésben sem növelte a szociális területre szánt forrásokat.

Az LMP szerint azonnali és teljes körű béremelésre van szükség.

– Tudjuk, hogy a szociális szektorban van a legnagyobb elöregedési ráta, itt a legalacsonyabb a diplomások és a szakképzéssel rendelkezők fizetése és itt van a legtöbb betöltetlen álláshely is – folytatta a képviselő. – Álláspontunk szerint a három legnagyobb állami bértábla: az egészségügyi, az oktatási és a szociális közül jelenleg a szociálist végzettség szerint kell egységesíteni. A szociális ágazat ugyanis a huszonnegyedik órában van. A szektor Magyarország egyik kitörési ágazata lehetne, ehelyett a kormányzati politika mostohagyereke. Az idősödő társadalom miatt hiába lesz az ágazat egyre fontosabb, ha a kormány alacsony bérekre építő politikája miatt a jelenlegi ellátottságot is nehezen tudja a szektor nyújtani.

Ungár Péter szerint az ágazat bérrendezését nem pótlékokban, hanem a minimálbérre alapuló tiszta és egyszerű rendszerben kell megoldani, hogy véget érjen a függés és a kiszámíthatatlan bérezés.

– A propagandával szemben a valóság az, hogy Magyarországon vannak olyan szociális intézmények, ahol a gépkocsivezető többet keres, mint az ott dolgozó ápoló. A valóság az, hogy ma Ausztria keleti felén nehéz nem magyar névtáblát találni a szociális intézményekben. A valóság az, hogy ma Magyarországon a szociális rendszert az elkötelezett és hősies dolgozók tartják még életben. Adjuk meg nekik, amit megérdemelnek: az anyagi megbecsülést!

Gerstmár Ferenc szerint a szociális ágazat legnagyobb problémáinak egyike, hogy az alacsony fizetések miatt kevés kezdő, új munkatárs van. Ez előbb-utóbb Veszprémben is a jelenleginél erősebben érezteti majd hatását.

A képviselő fel is sorolta a helyi gondokat. A városban jelentős férőhelyhiánnyal küzd az idősellátás, és a fogyatékos személyek ellátásában is kapacitásbővítésre van szükség. Ez részben infrastruktúrafejlesztést jelent, de annak megvalósulása esetén a szakemberlétszámot is növelni kell. Az óvodai ellátás területén nem csökken, hanem nő az óvónőhiány. Enyhítése szolgálati lakások építésével lenne elérhető. Más költségvetési intézményeknél is tapasztalható az alacsony bérszínvonal. A nemzeti közművelődés alapintézményei a könyvtárak, múzeumok, művelődési házak, amelyek dolgozói esetében a kormányzat bérpolitikájának eredményeként 2020-ban ott tartunk, hogy többségükben – alapfizetésüket tekintve – a garantált bérminimumot kapják.

– Veszprém büszke szociális ellátórendszerére és kulturális életére, ezért is elvárható a városvezetéstől, hogy lépjen fel kezdeményezően a kormánynál mindkét terület bérrendezése érdekében – fejezte be Gerstmár Ferenc.

related

Címkék: bérlakásokUngár PéterbéremelésLMPGerstmár FerencVeszprém
Előző hír

KÖZMEGHALLGATÁS – Csípjen már meg valaki!

Következő hír

KÖZGYŰLÉS – A közösségi közlekedés egy tankhajó, nem egy kis csónak

Kapcsolódó Cikkek

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

by Veszpremkukac
2026.06.09.

A rendelkezésünkre álló információk szerint Veszprémben két helyszínen használtak fel, elsősorban kertépítési és díszítő jelleggel olyan, osztrák bányából származó kőzetet,...

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

Következő hír
DEMENCIA – Gondoskodás a távolból

DEMENCIA – Gondoskodás a távolból

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom