Nem csak magánemberként van szükség megfelelő lakásbiztosításra. Vállalkozóként is jó, ha az épületünket és a vagyontárgyainkat biztonságban tudjuk. Nyugodtabban alszunk, nem aggódunk annyit egy-egy káresemény miatt.
Baj esetén számíthatunk arra, hogy a biztosítónk rendezi a kártérítést, így az előre nem látható kockázatok nem nehezítik meg a cégünk működését. De vajon mire van szükség egy vállalkozónak lakásbiztosítás esetében?
Így védhetjük meg a vállalkozásunkat egy jó lakásbiztosítással
Mindenekelőtt meg kell jegyezni, hogy egy CoverMe-n is köthető céges lakásbiztosítás nem kizárólag az épületben okozott károkat téríti meg. Különféle helyiségekre és eszközökre külön is köthetünk egyedi biztosítást, így minden értékünket megóvhatjuk. Mivel sok vállalkozás számára az épület a legnagyobb vagyonelem, így ebben az esetben a cég lesz a szerződő, nem pedig a magánszemély, aki köti.
Fontos: ez nem egyenlő a vállalkozás vagyonbiztosításával, aminek a tárgya általában nem lakáscélú ingatlan, valamint egyéb vagyonelem biztosítása, mint az üzemi gépek vagy maga a raktár.
A legjobb lakásbiztosítások esetén, amit vállalkozók is köthetnek a CoverMe oldalán, olyan ingatlan lesz a biztosítás tárgya, amely lakóingatlan jellegű, iroda, telephely vagy székhely. Ez lehet egy fogorvosi rendelő, egy könyvelőiroda, egy műkörmös szalon vagy egy fodrászat. Itt lehetőség van csak épületrész biztosítására is, de akkor meg kell adni, hogy az hány négyzetméter.
Mi a teendő, ha jelzáloghitel mellé kötjük?
Amennyiben egy vállalkozás jelzáloghitelt vesz fel, abban az esetben a hitelszerződés megkötésének egyik feltétele, hogy az adott ingatlanra lakásbiztosítás legyen érvényben. A jogosult ekkor a bank lesz, ők lesznek azok, akik megkapják a kártérítést.
Amikor ingatlanra veszünk fel jelzáloghitelt, akkor mindenképpen ügyelni kell arra, hogy a biztosítási összeg legalább annyi legyen, mint a felvett hitel értéke. Amennyiben tehát káresemény következik be, akkor elő sem fordulhat, hogy a cég vagy vállalkozás pénzzel tartozik a bank felé.
Egy sima ügyfél esetében, aki nem rendelkezik hitellel, a biztosítási összeg általában az újjáépítési összeggel egyezik meg. Ha azonban a hitelfelvételkor az egyetlen fedezetünk maga az ingatlan, akkor a biztosítási összegnek meg kell egyeznie a hitelbiztosítéki értékkel. Ez védi mind a bankot, mint magát az adóst, azaz minket.
Kiegészítő lehetőségek
Nem csak a hagyományos lakásbiztosításoknál érhetőek el kiegészítő fedezetek. Itt ugyanúgy érvényes a kártérítés az elemi károkra, árvízre, villámcsapásra, beázásra vagy jégverésre, illetve betörésre és rablásra egyaránt.
Az üvegtörés elleni kiegészítő szolgáltatás jó lehet arra, hogy a beépített üvegelemeket, nyílászárókat, belső üvegszerkezeteket cseréltessük. Kiterjed továbbá az üvegből készült cégtáblára és az üvegfólián történő károkra egyaránt.