Ünnepélyesen átadták a Pannon Egyetem fennállásának eddigi legnagyobb infrastruktúra-fejlesztési projektjét: a kétszáz férőhelyes mélygarázst, parkosított zöldterületeket, szabadtéri, multifunkcionális sportpályákat és a közösségi tér épületét.
A 7,3 milliárd forint értékű beruházás a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program 6,4 milliárd forintos támogatásával valósult meg. A fejlesztés eredményeként az egyetem kinyitotta a campust a város felé.
– A várossal közös fejlesztéseknek köszönhetően egy kiváló európai egyetemhez és az annak otthont adó, Európa Kulturális Fővárosához méltó, pihenésre, feltöltődésre és sportolásra is alkalmas campust sikerült kialakítanunk – hangsúlyozta köszöntőjében dr. Abonyi János rektorhelyettes. – Olyan campust, amely nem csak egyetemi épületeknek ad otthont, hanem a szó ókori eredetét is tükrözően a város közösségi összejöveteleire alkalmas területként is funkcionál. Bízom benne, hogy azok számára, akik tanúi voltak a projekt megvalósításának, a most létrejött városszövetbe integrált campus a közös gondolkodásban és munkában rejlő lehetőségeket is szimbolizálja.
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter köszöntőjében elmondta: a beruházás egy eddigi szigetet old fel. Mára az egyetem campusa egybenyílik a várossal, az Erzsébet ligettel és szimbolikusan, ténylegesen is egy közösséget alkot a Pannon Egyetem és Veszprém városa. Hozzátette: az egyetem a tudományos kiválóságban is sokat tud segíteni, de abban a kiválóságban is, hogy Veszprém város ne csupán együtt élő emberek halmaza legyen, hanem a kiválók közössége is.
– A város közepén egy olyan minőségi tér jött létre, amelyről mindig is álmodtunk – vette át a szót Porga Gyula polgármester. – Kulturális intézmények veszik körbe, a másik oldalon, az egykori gyerekkórház épületében pedig a város civil szervezetei, művészeti csoportjai kaptak helyet. Ezzel a gesztussal nagyon nagyot léptünk előre annak érdekében, hogy az évtized végére Európa legélhetőbb városai közé tartozzunk.
– A 2023-as év nem csupán Veszprém városának és a régiónak marad sokáig emlékezetes az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat miatt: ez az év a Pannon Egyetem életében is meghatározó – kezdte köszöntőjét Csillag Zsolt kancellár. – Megkezdődött az intézmény fennállásának eddigi legnagyobb volumenű infrastruktúra-fejlesztése, amely most ért az első nagyobb mérföldkőhöz. A beruházás értékét tovább növeli, hogy nem kizárólag az egyetemi polgárok komfortját hivatott szolgálni.
A veszprémi campus megújulásának második eleme az energetikai fejlesztés, melynek keretében homlokzati hőszigetelés, nyílászárócsere, hőszivattyús fűtési rendszer valósul meg. A 7,6 milliárd forintos beruházás várhatóan a jövő év első felében készül el.