Gondolj bele, mennyi izgalmas dolog vesz minket körül a világban! Az internetnek köszönhetően manapság már egy könyvtárba sem kell eljutnod, hogy új ismeretekre tehess szert.
Elég, ha találsz néhány hiteles weboldalt, és korlátlan mennyiségben szívhatod magadba a tudást. Ha szeretsz új dolgokról tanulni, akkor a Keresztlabda Napi Érdekességek rovatát éppen neked találták ki. Ahogyan azt a rovat neve is sugallja, az alkotók rendszeresen előrukkolnak egy olyan cikkel, ami kevéssé ismert tényeket tartalmaz.
Milyen jellegű tudnivalókról van szó?
Ezek között a napi érdekességek között rengeteg különféle témájú dologról olvashatsz. Megismerheted annak a SAS kommandósnak a történetét, aki az élete kockáztatása árán mentette meg szeretett négylábú társát. Elolvashatod azt a történetet, amikor egy fickó ellopott egy méregdrága jachtot, majd végül úgy kellett kimenteni a háborgó tengerből.
Megtudhatod, hogy kik azok az Umarellák, és miért tartják hasznosnak azt, amit csinálnak. Lehet, hogy te magad is közéjük tartozol? Ki tudja.
Ha elolvasod a sztorit, akkor hamar ráeszmélhetsz, hogy így van-e vagy sem. Ha eddig nem voltál tisztában vele, most képbe jöhetsz annak kapcsán is, hogy mi inspirálta a Morse-kód feltalálását.
Rövid, de annál izgalmasabb cikkek
Azt gondoltad volna, hogy már egy ősrégi újságcikkben megjósolták, hogy milyen lesz a jövő mobiltelefonja? Pedig így történt! Annak kapcsán is információkra tehetsz szert, hogy mit várnak a tudósok a 2050-es évtől. Könnyen lehet, hogy több lesz az óceánban a műanyag, mint a hal!
Ha már az állatoknál járunk, te rá tudod vágni kapásból, hogy mi a különbség a fóka és az oroszlánfóka között? Ne csüggedj, ha netán nem, nem vagy ezzel egyedül. A Kresztlabda oldaláról akár most azonnal megtudhatod egy szórakoztató, rövid cikkből.
Olvashatsz továbbá a patkánykirályról, az óceán legjobb színészéről, az utánzó polipról, a zebra csíkjainak hasznos funkciójáról vagy Kanada híres grizzly medvéjéről, amiben még a vonat sem képes kárt tenni.
További érdekes tények
Azt tudtad, hogy Chicagóban egyenesen felgyújtják a síneket, hogy ne késsenek a vonatok? Egészen apokaliptikusnak tűnhet a lángnyelvek felett száguldó szerelvények látványa, valójában ezek nem tesznek kárt a vonatokban. Ez a folyamat csupán a sínek befagyásának, valamint a vonatok leállásának megelőzésére szolgál. Persze csak akkor használják ezt a nem éppen megszokott módszert, amikor a hőmérséklet fagypont alá csökken.
Arról a meglepő tényről aligha hallottál, hogy a világ legidősebb hullámvasútja fából készült, és a mai napig üzemel. Pedig az építését még a 19. század végén kezdték el, és az első világháború után fejezték be. A kerekek csikorognak, a fa szerkezetek nyikorognak, de mégis rajonganak érte az emberek. A cikkben még egy videót is találsz erről az igencsak időtálló szerkezetről. Tanulj valamit ma is!