A világjárvány miatt három év kényszerű kihagyás után ismét megrendezte hagyományos újévi fogadását a Pannon Egyetem és Veszprém önkormányzata. A szombati eseményen a város és a térség intézményeinek, vállalkozásainak, szervezeteinek vezetői vettek részt.
– Micsoda év volt a 2023-as, mennyi élményt jegyeztek fel a városról a krónikák, mennyi öröm érte – kezdte köszöntő beszédét az újévi fogadás szónoka, Káel Csaba. A Kossuth- és Nádasdy Kálmán-díjas filmrendező, a Művészetek Palotája vezérigazgatója, a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos, nem mellesleg pedig az Európa Kulturális Fővárosa címet odaítélő zsűri egyik tagja szubjektív összefoglalójában felidézte, miért Veszprém nyerte meg ezt a címet. Egyrészt koncepciózus: a múlt alapjaira, a város és a térség lehetőségeire, adottságaira épülő, a jövőt vízionáló stratégiát rakott le, valamint legerősebben képviselte az EKF lényegét a pályázat. A kommunikációt, párbeszédet az itt élő emberekkel, Magyarországgal és Európával – mondta.
A kormánybiztos szerint az elmúlt évben felidéztük ezt a csodálatos világot, a várost, a vidéket, a Balatont, együtt volt a város, a térség, az ideutazó magyarok, turisták. Az üzenet átjött mely szerint „vegyük észre, milyen csodálatos helyen élünk, Magyarországon, Európában, mennyi lehetőség rejlik Veszprémben és a térségben”.
Hozzátette azt is: az EKF nem csak a programok szervezéséről szólt, a leglényegesebb feladata, hogy olyan bázist épített, ami itt marad, amit használ a város, a térség. Amitől az itt élők lehetőségei és boldogságérzete nőhet, mint például a történelmi épületek, az úthálózat felújítása, ipari műemlékek újragondolása. Az újévi fogadás szónoka személyes élményként kiemelte, hogy a térségbe hozott Magyar Mozgókép Fesztivál is az itt maradó értékeket gazdagítja.
Vezető kép: Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja, Káel Csaba filmrendező, Porga Gyula polgármester és Gelencsér András rektor köszöntötte az egybegyűlteket. Fotó: Szabó László/Pannon Egyetem