A Kabóca Bábszínház társulata 11 bemutatóval készül a 2024/2025-ös évadra. Babaszínházi, gyermek-, ifjúsági és felnőtteknek szóló bábszínházi előadások is várják majd a nézőket.
A beszédtanulásra és az első hangadásokra összpontosító Hangoló című babaszínházi előadás a legkisebbeknek szól. Markó-Valentyik Anna rendezésében az artikuláció és a mimika izommunkája kerül fókuszba. Rendhagyó módon a szülők is aktív részeseivé válhatnak a közös játéknak.
Óvodásoknak, kisiskolásoknak szól a Szélkötő Kalamona című kesztyűsbáb előadás. A magyar népmesekincs egyik kevéssé ismert, de rendkívül mozgalmas darabját a színház igazgatója, Markó Róbert viszi színre.
Danny Bain és Gulyás Anna a brazil tengerpartra kalauzolnak a nézőket A tenger ünnepe című produkcióban. A különleges utazáson a zene, a mese és a közös játék valódi ünneplő tömeggé kovácsolja a jelenlévőket. Az előadás rendezője Szántó Viktória, a Kabóca Bábszínház igazgatóhelyettese.
A szegény halász meg a túl sokra vágyó feleségének történetét marionettszínházi formában viszik színre Az előadásban a társulat két új tagja, Markó-Valentyik Anna és Horváth Márk is bemutatkozik. A produkció rendezője Boráros Milada.
Ismét műsorra kerül a Gréta című nagy sikerű előadás. A kisfiú és a kis bálna barátságáról szóló bábos produkcióban a mélytengerek világába merülnek alá a nézők.
A tánc- és a bábszínház elemeit elegyítő Mennyei muzsikában egy német népmese motívumai kelnek életre, megteremtve az adventi készülődés örömteli és meghitt hangulatát. Az előadás rendező-koreográfusa a Liszt Ferenc-, Harangozó Gyula- és Kossuth-díjas, érdemes művész, Ladányi Andrea, a színház művészeti tanácsadója.
A Csillagbusz című asztali bábjáték az autizmus témáját járja körbe egy kisfiú és egy kislány barátságán keresztül. A dr. Stefanik Krisztina és Bartos Erika Csillagbusz című kötete alapján készülő előadás rendező-dramaturgja Nagy Orsolya.
A Sárkányék háza című színes, szélesvásznú, élőzenés, tárgyanimációs előadásban a Jászai Mari-díjas Kocsis Pál, a színház művészeti vezetője is közreműködik színészként. Az előadás rendezője Markó Róbert.
Folytatódik a Kabóca Bábszínház kamaszoknak és felnőtteknek szóló sorozata, a Táncoló festmények. Ezúttal Fernando Botero alkotásainak szereplői kelnek életre, szabad asszociációs formában megidézve a művész életének főbb állomásait. Az előadás rendező-koreográfusa Ladányi Andrea.
Új szereposztással ismét műsorra tűzik William Shakespeare klasszikusát, a Rómeó és Júliát. A szerelemről és gyűlöletről, szülőkről és gyerekekről, helyes és helytelen döntésekről, meg egy két részre szakadt világról szóló ifjúsági bábszínházi előadás rendezője a Blattner Géza-díjas Bartal Kiss Rita.
A meggyfa meséje az évad legnagyszabásúbb, felnőtteknek szóló produkciója lesz. Az előadás szövegkönyvét Szécsi Magda meséiből inspirálódva a József Attila-díjas Szálinger Balázs írja, a dramaturg Nagy Orsolya. A produkció látványtervezője Boráros Szilárd, a Kabóca Bábszínház vezető tervezője, zeneszerzője pedig Paár Julianna. A bemutatón élőben közreműködik a Parno Graszt zenekar. Az összművészeti, teljes társulatot megmozgató produkció rendezője Markó Róbert. A meggyfa meséjének főbb szerepeiben a Jászai Mari-díjas Kocsis Pált, illetve Krucsó Júlia Rita vendég bábművészt láthatja a közönség.
Az évadot beharangozó sajtótájékoztatón készült képen Kocsis Pál, Brányi Mária alpolgármester és Markó Róbert. Fotó: Kabóca Bábszínház