• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

SZEMÉTÜGY – Ötmillió sárga csekkes ügyfél

by Gombás Gabriella
2017.05.28.
in Közélet
A veszprémi hulladékgazdálkodó az úgynevezett közreműködő szervezet. Fotó: Veszprém Kukac archív

A veszprémi hulladékgazdálkodó az úgynevezett közreműködő szervezet. Fotó: Veszprém Kukac archív

138
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

GYÁRKERT – Több támogatás, kevesebb bérleti díj

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

Számlázni kellene, de ez a művelet valahogy nem megy a tavaly létesített nemzeti kukaholdingunknak. Ötmillió lakossági ügyfél kiszolgálása kemény dió, de nem mi találtuk ki, hogy a szemét nagy üzlet – mert az –, és talán jobban fel kellett volna készülni a feladatra.

Csakhogy az ügylet sürgős volt, a végeredmény pedig bosszantó.

A kimondhatatlanul hosszú nevű szemétügyi részvénytársaság ( Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság vagyis NHKV Zrt.) tavaly január elsejétől működik, vagyis szaknyelven szólva ekkor „állt fel”, ami nem jelenti egyben azt is, hogy működött. Tavaly az év végéig nem sikerült beüzemelni a számlázási rendszert, így a veszprémi hulladékgazdálkodó felcsapott bérszámlázónak, mert ha ezt nem teszi, máig nem láttunk volna szemétdíjakról szóló sárga csekket. A Veszprém Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft. (VHK) rendszeresen elszállította a hulladékot, de pénzt nem látott.

Most az a helyzet, hogy idén januártól a veszprémieknek már nincs dolguk a számlázással, mert elméletileg a nemzeti szemétügyi részvénytársaság számláz negyedévenként. Gyakorlatilag meg már a második negyedév is lejár, számla meg sehol. A szemétügyi szerkezeti ábra szerint a hulladék az államé, a közszolgáltató az Észak–Balatoni Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (ÉBH), a veszprémi hulladékgazdálkodó pedig az úgynevezett közreműködő szervezet. Vagyis elszállítja a szemetet, és adatokat szolgáltat, aminek alapján az állam fizet (vagy nem), pontosabban „visszaoszt” abból a pénzből, ami beérkezik a nemzeti kukaholding kasszájába. Vagyis beérkezne, ha mi fizetnénk. De nem fizetünk, mert nem kaptunk csekket. Ilyen egyszerű.

Viszont tavaly fizettünk, de nem hivatalos információink szerint ebből nem sokat látott sem az ÉBH sem a VHK. Utóbbi szorgalmasan küldözgeti (szolgáltatja) az adatokat az illetékes szerveknek, amelyek alapján a kukaholding számlázhatna – amennyiben képes lenne rá.

Ha nem lenne iszonyatosan lehangoló ez a történet, akár röhöghetnénk is azon elmélkedvén, miként cseverészik a nemzeti szemétholdingunk ötmillió ideges ügyféllel. De nem sok okunk van derülni, előbb–utóbb fizetni is kellene, egyszerre legalább féléves szemétdíjat. És az sem mindegy, hogy az elvégzett munka fejében mikor kapja meg a pénzét a veszprémi hulladékgazdálkodási kft.

[stextbox id=”grey”]

„Előfordulhat-e a közeljövőben, hogy nem szállítják el a háztartási szemetet Veszprémben?”

Tette fel a kérdést Katanics Sándor (DK) képviselő az önkormányzat minapi ülésén. Emlékeztetett arra, hogy tavaly mekkora zűrzavart okozott a NHKV Zrt. koordinálatlan munkája. „Tavaly ilyenkor 30 és 60 napot meghaladó lejárt tartozása és átmeneti likviditási gondjai is voltak a Veszprémi Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft.-nek, amely a szemétszállítást végzi a háztartások számára. Attól tartok, hogy ez a helyzet idén is megismétlődik, és a szolgáltatás előbb-utóbb elláthatatlanná válik.” – mondta a képviselő. Porga Gyula polgármester szavai szerint azonban semmi okunk nincs az aggodalomra.

[/stextbox]

 

related

Címkék: NHKV Zrt.szemétVeszprém
Előző hír

TÁNCFESZTIVÁL – Gálaműsor és más

Következő hír

Jókedvünk minisztere?

Kapcsolódó Cikkek

GYÁRKERT – Több támogatás, kevesebb bérleti díj

GYÁRKERT – Több támogatás, kevesebb bérleti díj

by Veszpremkukac
2026.06.17.

Alább Kovács Rajmundnak, a Veszprém Városfejlesztési és Innovációs Kft. felügyelőbizottsági tagjának a Gyárkert üzemeltetésével kapcsolatban született írását közöljük változtatás nélkül....

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

by Veszpremkukac
2026.06.17.

Tisztelt Szerkesztőség! A Veszprém Kukac követője vagyok, szívesen olvasom lényegre törő, tájékoztató és valóságot tükröző bejegyzéseiket. Most az Önök segítségét...

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

by Révész Erika
2026.06.16.

„Veszprémi polgárokként a lakóközösségünk is támogatja a közösségi közlekedés korszerűsítését és a Zöld Busz programot! Egyetlen szóval sem a technológia...

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

by Donát Tamás
2026.06.15.

A Mediaworks Hungary Zrt. ma közleményt adott ki, amelyben bejelentette: keddtől megszűnik a Bors című napilap. A közleményben azt írják,...

Következő hír

Jókedvünk minisztere?

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom