• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”

by Tihanyi Kata
2023.12.21.
in Közélet, Egyéb
tócsizó, TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”
820
SHARES
7.5k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

A veszprémi I love Tócsi Falatozó ikonikus hely, mindenki ismeri a városban. Kedves kiszolgálás, fenséges illatok és ínycsiklandó ételek egy kis bódéba sűrítve, a Kossuth utca sarkán. Horváth Zoltán tócsi-terápiának tekinti a helyet, ahol azt érzi, magára talált. Karácsonyi jótékonykodásáról, a múltjáról és sikerének titkáról beszélgetünk.

  – Azon kívül, hogy mindig óriási lendülettel és szeretettel készíted az ételeket, nem sokat tudunk rólad. Mesélnél egy kicsit arról, hogy korábban mivel foglalkoztál? – kezdem a beszélgetést.

– 1980 óta van papírom, hogy bemehetek a konyhába, tehát ekkor szereztem szakmunkás-bizonyítványt szakácsként. Később a Kabóca Bábszínházban és a Színitanodában dolgoztam pár évig, aztán jött egy tíz év marketinges időszak, ahol edényeket árultam Erdélyben. Ez a három-négy dolog sűrűsödött össze tulajdonképpen itt a tócsizóban. Ennek a helynek a története annyi, hogy egyszer Németországban láttam, hogy egy barátom az utcán kolbászt eszik, és akkor jött egy gondolat, hogy meg kellene ugyanezt csinálni itthon, feltekert tócsival. Két rokonom pont munkát keresett, én meg mondtam nekik, hogy vágjunk bele ebbe. Ők elmentek, én maradtam. 2021 januárjában nyitottam meg a tócsizót – válaszol Zoltán.

tócsizó, TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”

– Már akkor láttad, hogy lesz erre igény?

– Nem érdekelt, hogy lesz-e rá igény. Azt tudtam, hogy én élvezem ezt a helyzetet, nincs főnököm és úgy szerettem itt lenni. A főzés volt az első szakmám és mindig vissza is köszön. Ez egy biztos pont az életemben. Az egész egyébként egy tócsi-terápia. A gyerekkori engramjaim jönnek elő. Elmesélek valamit. Azért merem mondani, mert már 90 százalékban túl vagyok azokon a gyermekkori traumáimon, amelyek azért – akarva, akaratlanul – lerakódtak a lelkemben. Láthatod, hogy mennyi minden van kirakva itt a bódéra. Ez ebből a háttérből jön. Mindig többet akarok mutatni és adni, pedig tudom, hogy így jó, amit csinálok. Mégis néha úgy érzem, hogy nem elég. Itt ez előjön, napi szinten.

tócsizó, TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”

– Említetted, hogy mindig többet szeretnél adni. Felkapott lett az a hír, hogy karácsonykor ingyen adsz ételt és italt azoknak, akik hozzád jönnek. Mi motivál erre? Nem óriási anyagi kiesés?

– Van egy ismerősöm, aki minden este jön hozzám. Bélának hívják, egyedül él. Kérdeztem a Bélát, hogy mit csinál karácsonykor. Azt mondta, hogy csak a falat nézi otthon, úgyhogy mondtam neki, hogy akkor jöjjön ide ő is segíteni. A város lakói is mindig támogatnak. Az egyik asztal süteménnyel van csurig, ma hoztak bejglit is és mindig vannak sós harapnivalók is. Annyian jönnek segíteni, hogy libabőrös leszek mindig. Az anyagi kiesés részét letojom. Én minden nap ezt szeretném csinálni, mert jó érzés.

Természetesen ezt a karácsonyi jótékonysági koncepciót azért nem úgy kell elképzelni, hogy minden arra járót ingyen vendégül lát a tócsizó, hiszen erre nem lenne kapacitása. A gondolat mögötte inkább az, hogy akinek nincs hol és kivel tölteni az év legszebb és legmeghittebb napját, az egy jó társaságot, meleg ételt és egy falat szeretetet kaphasson.

tócsizó, TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”

– Volt olyan veszélyhelyzet, ami miatt majdnem be kellett zárnod?

– Nem. Az elején azt fogalmaztam meg, hogy ez a hely valami különleges módon védelmet élvez. Két évig úgy voltak kinn az asztalok, hogy a legvégső engedélyt nem kaptam meg. Mégis nyugodt vagyok, mert tudom, hogy védve van ez a hely, olyan, mintha a gyerekem lenne. Én nem nagyon tervezek. Innen akarok nyugdíjba menni. De erre sem nagyon gondolok még. Az érdekel, hogy épp most töltöm a bort és veled beszélgetek.

– Nagyon sokan szeretnek, rengeteg visszatérő vendéged van. Szerinted miben rejlik a sikered?

– Talán abban, hogy több dolog sűrűsödik össze itt. Nekem most rajzolódott ki, hogy mit csinálok szívből. Azért mondtam el, hogy korábban mivel foglalkoztam, mert mindez itt ér össze. Ez a tócsizó már a részem. Egy nagy részem. Lehet mellébeszélni meg szépíteni a dolgokon, amikor a vendégeimmel beszélgetek, de nem érdemes. Azt megfogadtam, hogy nem akarok negédes lenni. Ha nincs jó kedvem, akkor csessze meg mindenki, nem akarom megjátszani magam. Szinte lehetetlen mindenkit ugyanúgy kiszolgálni, de azért törekszem erre. Nekem az, hogy sokszor csak utólag engedem kifizetni az ételt, ha tényleg ízlett, automatikusan jött. Ahogy az is, hogy közben kérdezem a vendégeimet, hogy hogyan készítsem a tócsit, tegyek-e rá ezt-azt, vastagon vagy vékonyan kenjem – zárja a beszélgetést Horváth Zoltán.

tócsizó, TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”

A beszélgetésünk során folyamatosan érkeznek a vendégek, Zoltán sürög-forog a pult mögött. Van, aki ajándékot hoz és tócsival távozik, vagy aki úgy dönt, hogy életében először a tócsizóban kóstolja meg a kocsonyát. Ezek az apró dolgok és az elégedett vásárlói mosolyok támasztják alá a legtökéletesebben Zoltán és a tócsizó sikerét.

tócsizó, TÓCSIZÓ – „Olyan ez a hely, mintha a gyerekem lenne”

Fotók: Csrepka Máté és Tihanyi Kata

 

related

Címkék: TócsizóVeszprém
Előző hír

Nyomtass te is! – Mi vagyunk az EU második legszegényebb országa

Következő hír

CZINK VIVIEN: Az örökbefogadás csodája

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
CZINK VIVIEN: Az örökbefogadás csodája

CZINK VIVIEN: Az örökbefogadás csodája

Please login to join discussion
TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom