Kezdő szülőként sokakat elfog a pánik: “Úristen, mibe öltöztessem a gyereket éjszakára?”. Vagy éppen ellenkezőleg: “Meleg van, elég egy body!” felkiáltással tudnák le a kicsik éjszakai szettjét.
Ez viszont sajnos nem ilyen egyszerű. Minden babának más tulajdonságai vannak. Eltérő a komfortérzetük. Az egyik fázósabb, míg a másik izzadósabb.
Így a baba altatás témakört nem tudjuk tipikus fekete vagy fehér kérdésekkel megválaszolni. Ennél bonyolultabb, viszont a LiaaBébé bambusz tipegőinek és babahálózsákjainak megismerése után könnyedén választ kaphatunk a felmerülő kételyekre.
Miért lehet problémás a kicsik éjszakai öltöztetése?
Minden gyermeknek más a hőérzete, ahol jól érzi magát. Ezt nem lehet megváltoztatni, de segíteni tudjuk a megfelelően komfortos klíma biztosításával. Figyelembe kell venni az évszakokat, a külső- és belső hőmérsékletet, valamint az ezeket befolyásoló tényezőket.
Ha túl melege van, és leizzad a kicsi, könnyen megfázhat, amikor kitakarózik. Vagy egyszerűen csak nyűgössé válik és felébred.
A legtutibb éjszakai szett
Nézzük meg, mire lesz szükségünk a nyugodt alváshoz! Először is megfelelő szobahőmérsékletre, amihez a fűtés termosztátját jól megválasztott magasságban helyezzük el. Ez azért lényeges, hogy pontosabban mérhesse a szobában a hőfokot. Így nem lesz se túl meleg, vagy hideg.
A nyári időszakban reggeli és késő esti szellőztetéssel, napközbeni árnyékolással, valamint jól megválasztott klimatizálással tudunk még kellemes alvási hőfokot elérni.
Ha megvan a szoba optimális hőmérséklete, ami ideális esetben 20-22 °C, akkor jöhet a jól megválasztott alvós szett. A melegebb nyári hónapokban érdemes egy bodyt és ujjatlan babahálózsákot ráadni a kicsire. Napközben pedig tipegő hálózsákot, ha nincs tartós kánikula.
Mire ügyelj még a baba ruházata kapcsán?
Fontos, a baba öltözékén és a számára ideális altatási hőmérsékleten folyamatosan kísérletezzünk, amíg meg nem találjuk a megfelelőt. Örökérvényű szabály: eggyel több réteg kell a babának. A pizsi-takaró kombót lecserélheted egy body-hálózsák párosra, így elkerülheted a kitakarózást. De mindenképpen ügyelj a hálózsák vastagságra!
Mindig olyan ruhadarabot válassz, ami egész nap kényelmes, komfortos érzetet ad! Legyen bőrbarát, kellemes tapintású anyaga, hogy elkerüld érzékeny bőrének az irritációját! Ha jól szellőző, nagy nedvszívó képességű a ruha, egészségesebb környezetben lehet egész nap a kicsi.
Vannak, akiknek a divat, a cuki megjelenés is központi kérdés. Természetesen ez is lényeges, de még fontosabb, hogy a ruhadarabok legyenek praktikusak. Mit értünk ezalatt? Azt, hogy könnyen kipatentolhatóak vagy végig cipzározhatóak legyenek, így megkönnyítve például az éjszakai pelus- és ruhacserét.
Az ujjatlan bambusz hálózsákok már sok család kedvencévé váltak, jó hőtartó képességük, kényelmes viseletük révén. Válogass közülük, hogy nyáron is jól aludjon a baba!
Fotó forrása: liaabebe.hu