• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

VILLANYSZÁMLA HORROR – Hogy mi van?

by Bartuc Gabriella
2023.09.30.
in Közélet
horror villanyszámla, VILLANYSZÁMLA HORROR – Hogy mi van?
140
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

Érti ezt valaki? Hogyan jön ki a havi 77 ezer forintos horror villanyszámla egy nyugdíjas háztartásban? Nyugi, ebből „csak” 9500 forintot kell befizetni. A többitől megment a rezsicsökkentés, azaz Magyarország Kormánya. Fehéren-feketén ez áll az E.ON számlán, amit most dobott be a postás.

Keressenek nekem egy szakembert, aki érti, vajon minek alapján számítják ki a villamosenergia előállításának „piaci” árát? Ugyan hogyan hoznak ki ilyen elképesztő összeget háztartásonként? (Amitől aztán gálánsan megmentenek.) Erős a gyanúm, hogy mindig a legdrágább energia-mix forrást alapul véve számolnak. Ami sokszorosa a valóságos piaci árnak. A következmény: horror villanyszámla, azaz busás haszon a szolgáltatónak és rettegés a fogyasztónak. Egyben a spekuláció melegágya, mert teljességgel követhetetlen, hogy milyen energiaforrásból, milyen áron vásárolnak az áram előállításához szükséges alapanyagot. Nyilván a gáz napi tőzsdei árát veszi alapul a szolgáltató, mivel a fosszilis energiaforrások még mindig hatalmas részét teszik ki a teljes magyar áramtermelés alapanyagának.

Belealudtunk az orosz földgáz becsatornázásába, bezzeg a megújuló energiaforrásokat nem igazán támogatta a kormány. Pedig lett volna rá ideje, alkalma. Most akkor tejelhet rezsicsökkentés címen.

Nem mondom, szuper kormánypropaganda ez a havonta érkező üzenet a rezsicsökkentésről E.ON levélpapíron – a zárójelbe tett horror villanyszámla kíséretében. Csakhogy azt nem írják még oda: látjátuk feleim szümtükhel, mik vogymuk: isá, por ës homou vogymuk. Ülhetnétek a sötétben, vagy mehetnétek legelni, ha a kormány nem támogatná az áramfogyasztásotokat!

Tényleg elgondolkodtató ez a villanyszámla. Ha elhisszük, hogy valóban ez a helyzet és kormánysegítség nélkül becsszóra havi 77 ezer forintra rúgna az átlagos kis családok kicsi áramdíja, akkor most locsoljanak fel, mert ez azt jelenti, hogy a nyugdíjam tényleg semmit sem ér. Hiszen a felét igazából be kellene fizetnem a villanyra. 200 eurót a 400 eurós nyugdíjból. Akkor most vagy a magyar nyugdíjak alacsonyak nagyon, vagy az áramdíj elviselhetetlenül drága, vagy mind a kettő egyszerre.

Bárki megcsodálhatja ezt a kormánymatematikát, aki alaposabban megnézi a saját E.ON számláját, és tekintetét szépen lassan a levél aljára irányítja. Magam is ezt teszem, és egyre jobban zavar. A szöveget nézem, majd az összegeket. Szerintem itt sántít valami. Képtelenség. Felfoghatatlan. Hogyhogy senki se gondolkodik el ezen? Miért kerül nálunk ilyen sokba a villanyáram előállítása? Csak nem a baráti áron beszerzett orosz földgáz miatt? Rendben van, az átlagember kritikátlanul olvassa ezeket a számokat, de hogyan siklott el fölötte az ellenzék? Lehet, hogy töprengtek rajta, de töprengésük magánügy maradt?

Újra szemügyre vettem a villanyszámlát. Ezúttal még tanulságosabbnak találtam, mint első pillantásra.

Illusztráció: hvg.hu

related

Címkék: piaci árspekulációvillamosenergianyugdíjaskormánypropagandaE.ONfogyasztó
Előző hír

Gombás 80 – A félelem nélküli újságíró

Következő hír

MAGYARÁZAT MINDENRE – Miért költöznek el a fiatalok Magyarországról?

Kapcsolódó Cikkek

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

by Veszpremkukac
2026.06.17.

Tisztelt Szerkesztőség! A Veszprém Kukac követője vagyok, szívesen olvasom lényegre törő, tájékoztató és valóságot tükröző bejegyzéseiket. Most az Önök segítségét...

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

by Révész Erika
2026.06.16.

„Veszprémi polgárokként a lakóközösségünk is támogatja a közösségi közlekedés korszerűsítését és a Zöld Busz programot! Egyetlen szóval sem a technológia...

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

by Donát Tamás
2026.06.15.

A Mediaworks Hungary Zrt. ma közleményt adott ki, amelyben bejelentette: keddtől megszűnik a Bors című napilap. A közleményben azt írják,...

OLVASÓNKTÓL – Parkolási mizéria a kis Tescónál

OLVASÓNKTÓL – Parkolási mizéria a kis Tescónál

by Veszpremkukac
2026.06.14.

Pár nappal ezelőtt, egy sima hétköznap délelőtt dolgom volt az Unix szakboltban, amelyik a kis Tescóval és az épületgépészeti, valamint...

Következő hír
MAGYARÁZAT MINDENRE – Miért költöznek el a fiatalok Magyarországról?

MAGYARÁZAT MINDENRE – Miért költöznek el a fiatalok Magyarországról?

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom