• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

KORMÁNYPROGRAM – Dolgozz, öreg!

by Bartuc Gabriella
2018.02.04.
in Közélet
Képünk illusztráció

Képünk illusztráció

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

Nyugdíjasok, munkára fel! Mintha nem dolgoztunk volna már eleget. Nevetséges ez az újabb elképzelés, a 65 év felettiek visszaterelése a munkába. Előbb nyugdíjba kényszerítettek boldog-boldogtalant, a 65 év feletti bírákat, a 70 éves egyetemi tanárokat stb. Most meg azt mondják: hajrá, tiétek a pálya idősek! 

Mit gondolnak, a 70 éves bíró vagy egyetemi tanár most majd beáll árufeltöltőnek, betegápolónak, buszsofőrnek, burkolónak vagy varrónőnek, vagy valami hasonló hiányszakmába? Nem luxus ez egy országnak, amikor egy élet bölcsessége gyűlik össze az emberben, de nem tartanak igényt rá, csak a fizikai erejére, ami – jó kondíció ide vagy oda – már nem vetekedhet a fiatalokéval?

Csak kérdezem, nem lenne észszerűbb hagyni a tanárt, jogászt, orvost, ápolót stb., hogy dolgozzon a saját szakmájában, amíg tisztességgel el tudja látni a feladatát, mint hogy előbb elküldjük, azután valami fizikai munkára visszahívjuk?

Jó az öreg a háznál, szól a mondás. És tényleg, biztosan sokan visszamennek dolgozni a nyugdíjas-szövetkezeteken keresztül, hiszen a hatvan–százezer forintos nyugdíjból nem lehet megélni. Persze, ez az átlagnyugdíj nem a bírák és orvosok kategóriája, hanem a melósoké. S mivel a melósok úgyis kis pénzhez szoktak, örülni fognak a nyugdíjas-szövetkezeteken keresztül megkeresett kis pénznek is. Olcsó munkaerőpótlás ez az államnak, amelyik nem volt képes tisztességes bérekkel itthon tartani a munkaképes fiataljait. Mert ha az a félmillió vagy ennél is több, külföldön dolgozó honfitársunk itthon lenne, most nem volna ekkora gond munkaerőt találni.

Szóval, szép ez a kreativitás, amivel kitalálták a rengeteg kedvezményt a nyugdíjas-szövetkezeti tagoknak: csak 15 százalékos személyi jövedelemadót kell leróni, vagyis a megkeresett 100 ezer forintból 85 ezret hazavihetnek. Továbbá bármikor otthon maradhatnak, nincs munkakényszer: ha reggel úgy ébrednek, hogy fáj a lábuk vagy a derekuk, vagy ha az unoka megbetegszik stb., akkor nem kell bemenni munkába. De ideje volna legalább ekkora kreativitással azon dolgozni, hogy valóban élhető legyen ez az ország és örömmel jöjjenek vissza a fiataljaink.

Mert igaz, hogy mondogattuk, amikor hagytuk, hogy minimálbérre jelentsenek be bennünket, hogy semmi vész, mi a sírig dolgozni fogunk, de azért valljuk be, nem gondoltuk komolyan.

related

Címkék: 65 év felettiekminimálbérVeszprém
Előző hír

PIHENT AGY – Van egy jó hírem, sőt kettő is

Következő hír

NYOMTASSTEIS – Milliárdos ügyek „saját lábon”

Kapcsolódó Cikkek

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

BODÓ GERGELY – Némelyek számára a puszta létünk provokáció

by Veszpremkukac
2026.06.26.

A tavalyi közel négyszázezres tömeg után idén is sok felvonulót várnak szombaton a budapesti Pride-ra. Bodó Gergely személyes hangvételű írása...

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

MEDIAWORKS – Hetilap lesz a megyei napilapból

by Révész Erika
2026.06.25.

A Media1-en olvastuk a Mediaworks Hungary Kft. rendkívüli közleményét, amelyben a többek között a Veszprém megyei napilapot is kiadó cég közli, hogy augusztus...

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

MÉDIACENTRUM – Megalapítását indítványozza a Híd a Városért

by Révész Erika
2026.06.25.

Városi médiacentrum létrehozását indítványozta a közgyűlésen Hartmann Ferenc, a Híd a Városért képviselőcsoport frakcióvezetője. A képviselő interpellációjában azt kérte, hogy...

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

ARANYOS-VÖLGY – Porga magyarázkodik, a civileknek elegük van

by S. Bonnyai Eszter
2026.06.25.

Amint arról tegnap már hírt adtunk, Porga Gyula polgármester levette a közgyűlés mai napirendjéről az Aranyos-völgy beépítésének ügyét. A lakóparképítés...

Következő hír
VILÁGNAP – Egy nagyszerű ajándék magunknak

VILÁGNAP – Egy nagyszerű ajándék magunknak

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom