• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

TÁRCA – Tiszteletem, Főnök!

by Veszpremkukac
2017.02.13.
in Közélet
138
SHARES
1.3k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

GYÁRKERT – Több támogatás, kevesebb bérleti díj

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

Azt beszélik, hogy nem dolgozott semmit, csak felvette a fizetését. Elüldögélt az irodában, és a helyettesére hagyott mindent. Az meg panaszkodott szegény, hogy két szerencsétlennel verte meg az élet: az egyik a férje, a másik a főnöke. A férjétől elvált, a főnök nyugdíjba ment. Most azt csinálja, amit eddig, azzal a különbséggel, hogy már ő tartja a hátát mindenért.

Igaztalan értékelés ez, nem is hiszem el, főnök. Biztos vagyok benne, hogy nem csak az irodájában üldögélt. Persze, üldögélni se könnyű. Mit tudja az, aki naphosszat kint lófrál a jó levegőn? Egyszer fél évig egy öntödében üldögéltem, autó-alkatrészeket köszörültem, sorjáztam, finom alumínium porfelhőben. Jól esett felállni negyvenöt percenként, kisétálni a műhely elé. Gondolom, a főnök sem egyfolytában üldögélt, csak beiktatott egy kis pihenőt.

Mikor jött a telefon, hogy meghalt a testvérem, szabadságot kértem, hogy elmehessek a kórházba átvenni a holmiját, intézni a papírokat, a főnök akkor is emberségesen viselkedett. Felajánlotta, hogy elvisz az autóján s megvár. És milyen igaza volt! Képes lettem volna egy nap szabadságot eltékozolni, miközben nincs, aki helyettesítsen. Délre már meg is fordultunk. Némi késéssel, de kivittem a postát, és a szabadság is megmaradt.

S amikor nyugdíjba készültem – azt se bánva, hogy tíz százalékkal alacsonyabb apanázst kapok –, akkor is rendes volt. Igaz, egy kicsit rosszul esett, hogy semmi jót nem tud mondani rólam, amivel megtámogathatná korengedményes nyugdíjba vonulási kérelmem, de erről egyedül én tehetek. Mert ha teljesítem például a sorsjegy-eladási tervet, meghozom a szükséges biztosításokat, és nem lépem túl rendszeresen a munkaidőt, vagy ha túl is lépem, de nem írom be a túlórákat, akkor jobb indulattal lett volna irántam. Így viszont az ajánló sorokat is nekem kellett megírni magamról a területi igazgatóságnak, s még örülhettem, hogy a nevét adta hozzá. Mert azért kéthavonta egy szabadnapot összetúlóráztam, és gondoskodni kellett a helyettesítésemről.

Hanem elgondolkodtam valamin, főnök. Tizenöt év alatt senki nem ment nyugdíjba a kézbesítők közül. Az egyiket ittasság miatt küldték el, a másik lopott, a harmadiknak a térde nem bírta, a negyedik eldugott két zsák képeslapot a karácsonyi forgalomban, az ötödik külföldön találta meg a szerencséjét. Mind kipróbált és kitüntetett dolgozók voltak. Ezen a pályán szokatlan, hogy valaki elérje a nyugdíjkorhatárt.

Mindez csak azért jutott eszembe, mert hallom, hogy dőlnek ki a kézbesítők. Sérvet kapnak a cipekedéstől, a körzet-összevonásoktól, a sűrű helyettesítésektől. Alighogy a karácsonyi csomagok özönét, majd az Erzsébet-utalványokat – külön körben – kivitték, a dicsőséges kék füzetek is a nyakukba szakadtak. Mert jól teljesít az ország, egyre jobban, hát még, ha csupa főnök lakná.

Domján Gábor

related

Címkék: kézbesítőfőnökVeszprém
Előző hír

PROGRAM – A főszerepben: Likó Marcell

Következő hír

DIGITÁLIS – Elindult a Euronics felzárkóztatási programja

Kapcsolódó Cikkek

GYÁRKERT – Több támogatás, kevesebb bérleti díj

GYÁRKERT – Több támogatás, kevesebb bérleti díj

by Veszpremkukac
2026.06.17.

Alább Kovács Rajmundnak, a Veszprém Városfejlesztési és Innovációs Kft. felügyelőbizottsági tagjának a Gyárkert üzemeltetésével kapcsolatban született írását közöljük változtatás nélkül....

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

OLVASÓNKTÓL – Úgy érzem, a félelmem nem alaptalan

by Veszpremkukac
2026.06.17.

Tisztelt Szerkesztőség! A Veszprém Kukac követője vagyok, szívesen olvasom lényegre törő, tájékoztató és valóságot tükröző bejegyzéseiket. Most az Önök segítségét...

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

LAKOSSÁGI FÓRUM – Kibújt a szög a zsákból!

by Révész Erika
2026.06.16.

„Veszprémi polgárokként a lakóközösségünk is támogatja a közösségi közlekedés korszerűsítését és a Zöld Busz programot! Egyetlen szóval sem a technológia...

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

A NER MÉDIABIRODALMA – Megszűnés, felfüggesztés

by Donát Tamás
2026.06.15.

A Mediaworks Hungary Zrt. ma közleményt adott ki, amelyben bejelentette: keddtől megszűnik a Bors című napilap. A közleményben azt írják,...

Következő hír
KORLÁTOZÁS – Veszélyesek az idős sofőrök?

KORLÁTOZÁS – Veszélyesek az idős sofőrök?

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom