• Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat
Veszprém Kukac Hírportál
Támogatás
No Result
View All Result
Veszprém Kukac
No Result
View All Result

SZUBJEKTÍV – Családi számtan a Balatonnál

by Veszpremkukac
2017.06.23.
in Közélet
A családi kirándulás helyszíne: az almádi Wesselényi strand. Fotó: balcsi.net

A családi kirándulás helyszíne: az almádi Wesselényi strand. Fotó: balcsi.net

137
SHARES
1.2k
VIEWS
Megosztom a FacebookonMegosztom a Twitteren

Ez is tetszeni fog

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

Gyerekek, mindenki most menjen szabira, mert jön a főszezon, a hajtás, és akkor már nincs lazsálás! – utasított a főnök, és mázlink van, mert a beszólásával együtt az idei első kánikula is ideért: 30 fok árnyékban. Mennyei, csak nem a panelban! Az égbolt, ahogy innen a kilencedikről kitekintünk, felhőtlen, akárcsak a kedvünk. A háromszobás panel forróságában polgári családmodellünk három izgő-mozgó gyerekkel felvértezve úgy dönt, itt az ideje az első idei balatoni mártózásnak.

Azért ezt nem szabad elkapkodni, mert az úgynevezett kétkezi dolgozó az anyagi megbecsülés eme fokán, a csekkek feladását követően, 15-e után már meggondolja „mi, merre. hány óra”. Némi internetes kutakodást, majd gyors számolást követően célként Balatonalmádit jelöljük ki. Irány a Wesselényi strand!

Természetesen busszal

Persze hogy busszal, mert a polgári négy kerék havi üzemanyag-kvótájába már nem fér bele ez a plusz 26 kilométer. Majd nem cipeljük a szokásos hűtőtáskát, ennyi! Különben meg mások is busszal járnak, olcsó és biztonságos. Amit megspórolunk, abból lesz a plusz egy fagyi a gyerekeknek, egy „bambi” az asszonynak, és egy hűsítő még nekem is belefér. Nem kell vezetni, legalább lecsúszhat egy korsó jó hideg sör. És még így is spórolunk! Arról nem is szólva, hogy az almádi buszpályaudvartól nem messze, alig pár száz méterre van a strand, ezt a távot még a három apró lábú is gond nélkül teljesíti, főleg ha meglebegtetem a jutalomfagyit.

Anyagias, de vidám csapat

Hamar összekaptuk magunkat, helyi járat, ahol „csak” négy jegyet kell váltani 1000 forintért, és máris a veszprémi buszpályaudvaron vagyunk. Remek az öszeköttetés a két város között, alig kell várni, máris jön a Volán-járat. A jegyvásárlást követően kellemesen meglepődünk: öttagú családunk jegye 90 százalékos kedvezménnyel mindösszesen 160 forint. Nem vészes még úgy sem, hogy ugyanezt az árat visszafelé is ki kell fizetni. (Egyébként 300 a felnőtt- és 150 a gyerekjegy ára). A Balaton közelsége, a hűsítő habok ígérete, a buszjegy ára felvidítja anyagias csapatunkat.

Honfoglalás

Almádiba érve a családi belépő kifizetése után már a parton is vagyunk, 2000 jó magyar forintért jogot szerzünk arra, hogy modern honfoglalókként egy pokrócnyi helyet kisajátítsunk a magyar tenger partján. Továbbá arra is jogosulunk, hogy a tó hűsítő, kissé hínáros vizét élvezzük. Mindezt akár egészen a strand zárásáig!

A honfoglalást követően – vizet még nem is látunk – a gyerekkórus máris rázendít, az „éhes, szomjas, fagyit akarok” rigmusokra. Családos ember jól tudja, a gyerek nagy úr. A „pokrócszomszéd” lekicsinylő pillantásokkal minősíti a kicsinyes strandolók ricsaját, miközben mi már bánjuk azt az otthon hagyott hűtőtáskát. Nincs mit tenni, aki nem hajlik, törik, legyen meg a kicsik akarata.

Irány a büfésor

Palacsinta a középsőnek, lángos a nagyobbnak, hotdog a kicsinek, anyunak egy igazi balatoni hekk, kenyér, koviubi, egyebek, nekem a matek, na meg egy jó pofa sör. Hatalmas öröm és mennyei mázli is, hogy a műveletet simán megúszom cirka ötezer forintból (kb. egynapi bérem), de mit tehetek, strandolunk.

Irány a víz, az legalább már ki van fizetve. Nem mondhatnám, hogy meleg, de legalább éppen annyira hideg. Nem gond, a gyerekek élvezik, és csak ez számít. Majd az újabb felismerés:

– Apa, ígértél egy fagyit! – hangzik az újabb pénztárcagyilkos felszólítás.

Jogos! Mivel apa „nem kívánja”, anyának meg különben is „fáj a torka”, csak három kétgombócos fagyi pattan a gyerekek kezébe ezerötszázért.

Estefelé

Már nézzük az ingyen (a belépő árával kifizetett) Wi-fi hálózaton a hazafelé induló buszokat. Újabb 160 forint, utazunk is haza, a gyerekek kellemesen elfáradva, apa meg anya kissé megkopasztva. Megy a matek hazafelé, hogyan is tervezzük a nyarat a továbbiakban, mert ugye a „mindenkinek elérhető, olcsó Balaton” a polgári (3 gyerek, 3 szoba, 4 kerék) család büdzséjéből egyetlen alkalommal tízezer forintot pattintott ki.

Nem maradt más hátra, csak a fohászkodás, hogy idén legalább a hétvégékre romoljon el az idő, mert ha csak szombatonként mennénk Balatonra, az több mint havi 40 ezer forintot kóstálna. Erre nem csak a melós bére, de még a Provident kölcsöne sem futja! Balaton, te drága! Jövőre, veled, évente egyszer ugyanitt. Nekünk meg ott a „gazdaságos”, 1500 forintos felfújható kismedence az erkélyen –meg anya főztje.

Nyéki Roland

related

Címkék: családBalatonVeszprém
Előző hír

KÁBÍTÓSZER – Egy fiúra emlékezve

Következő hír

ELEFÁNTYUK-DÍJ – Botár Attila költő elefántidomárrá lett

Kapcsolódó Cikkek

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprémben két ingatlannál találtak

by Veszpremkukac
2026.06.09.

A rendelkezésünkre álló információk szerint Veszprémben két helyszínen használtak fel, elsősorban kertépítési és díszítő jelleggel olyan, osztrák bányából származó kőzetet,...

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

PANNON EGYETEM – Nem elbocsátás, hanem felmentés

by Révész Erika
2026.06.02.

Két forrásunk is megerősítette: a Pannon Egyetem Mérnöki Karának 11 oktatóját/tanárát bocsátották el. A miértekről Németh Sándort, a kar dékánját...

KITEKINTŐ –  Médiaszemle a független helyi sajtóból

KITEKINTŐ – Médiaszemle a független helyi sajtóból

by Veszpremkukac
2026.06.01.

Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot, Szabolcsban is gyűrűzik az NKA-ügy. Többek között...

AZBESZTSZENNYEZÉS –  Veszprém valószínűleg nem érintett

AZBESZTSZENNYEZÉS – Veszprém valószínűleg nem érintett

by Révész Erika
2026.06.01.

– Veszprémbe valószínűleg nem érkezett az azbeszttel szennyezett kőzúzalékból – mondta a csütörtöki közgyűlésen Porga Gyula polgármester. Mint ismeretes, néhány ausztriai kőbányából...

Következő hír
ELEFÁNTYUK-DÍJ – Botár Attila költő elefántidomárrá lett

ELEFÁNTYUK-DÍJ – Botár Attila költő elefántidomárrá lett

TÁMOGASD MOST
A VESZPRÉM KUKACOT
Támogatom

Rólunk

Veszprém város online közéleti portálja

Rovatok

  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu

Cimkefelhő

Fidesz földrengés függőség hétvége koncert kézilabda Kína kütyük magyarság Menekültek plakát rendszerváltás Ukrajna választás vásárlás

Fontos

  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Médiaajánlat
  • Hozzászólási és moderálási szabályzat
  • Impresszum

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

No Result
View All Result
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Szubjektív
  • Tabu
  • Médiaajánlat

© 2023 VeszprémKukac - Veszprém online közéleti portálja

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom